×

Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Samborzec własnoręcznie uszyją swoje stroje ludowe

  • 22.01.2019, 16:55
  • SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście
Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Samborzec własnoręcznie uszyją swoje stroje…
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Osiem Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Samborzec uszyje sobie regionalne stroje ludowe. Dziś przedstawicielki poszczególnych organizacji spotkały się na warsztatach krawieckich, gdzie rozpoczęły się już pierwsze prace na strojem.

Najpierw odpowiedni projekt, potem przygotowanie i dobór odpowiednich materiałów – tak w wielkim skrócie wyglądała dzisiejsza praca pań, które wzięły udział w Warsztatach Krawieckich organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury. Pod okiem fachowców z Fundacji Artystycznej GA MON, członkinie KGW szlifowały swoje umiejętności krawieckie. 

NSG GROUP
NSG GROUP
NSG GROUP


Do tej pory istniejące na terenie gminy Samborzec Koła Gospodyń Wiejskich nie miały swoich charakterystycznych strojów ludowych. Jak wyjaśnia dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sebastian Mazur, dzięki organizowanym warsztatom sytuacja się znacznie odmieni.  Powstaną stroje, które łączą w sobie elementy tradycyjnego stroju sandomierskiego. Jednak nie będą idealnym jego odzwierciedleniem. Każdy z ośmiu strojów będzie się różnić nieco kolorami. 


Praca nad strojem jest bardzo przyjemna i pochłaniającą. Jak mówią panie z KGW, które dzisiaj podjęły duże wyzwanie oprócz tego, że powstaną piękne stroje liczy się również integracja i dobra zabawa. W przyszłości chcą również uczestniczyć w zajęciach z szydełkowania oraz innych artystycznych warsztatowych inicjatywach. 

 

SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe