×

Szkoła Podstawowa w Gierlachowie wzbogaci się o nową salę gimnastyczną. Dziś podpisano umowę

  • 25.01.2019, 16:33
  • SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście
Szkoła Podstawowa w Gierlachowie wzbogaci się o nową salę gimnastyczną
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
W Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Gierlachowie szykują się poważne zmiany. Zmieni się przede wszystkim baza sportowa szkoły. Powstanie pełnowymiarowa sala gimnastyczna. Dziś odbyło się uroczyste podpisanie umowy na dofinansowanie inwestycji.

Środki na realizację sportowej inwestycji udało się pozyskać Stowarzyszeniu Przyjaciół Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Gierlachowie, które od 2012 roku zajęło się prowadzeniem placówki. Projekt „Budowa infrastruktury sportowej i edukacyjnej”, o którym mowa jest współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

NSG GROUP
NSG GROUP
NSG GROUP


Starania o powstanie nowoczesnej sali sportowej w Gierlachowie trwały już kilka lat. Niestety kilkakrotnie złożony projekt był odrzucany. Jak wyjaśnia prezes stowarzyszenia, Waldemar Maruszczak, wszystko udało się dzięki dobrej współpracy z samorządem gminnym i dzięki ogromnemu zaangażowaniu społeczności szkolnej, ale również i lokalnych działaczy. A wszyscy zgodnie zapewniają, że ta inwestycja w sportową infrastrukturę szkoły jest bardzo potrzebna. Skorzystają nie tylko uczniowie, ale także mieszkańcy Gierlachowa i okolicznych miejscowości.

 
Dyrektor szkoły, Barbara Bielecka również nie kryje zadowolenia z możliwości stworzenia sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia. Dotychczasowo do ćwiczeń uczniom służyła jedna z większych sal lekcyjnych. Od września 2020 roku  uczniowie będą mieli do dyspozycji profesjonalną salę gimnastyczną i zaplecze sportowe. 


W piątkowym podpisaniu umowy wziął udział wójt gminy Dwikozy, Marek Łukaszek, który również dostrzega same pozytywne strony inwestycji. Jak przypomniał szkoła w Gierlachowie, jako jedyna szkoła podstawowa w gminie  nie posiada sali gimnastycznej, a nowa sala przyczyni się w znacznym stopniu do rozwoju placówki. 


W ramach inwestycji poprawi się nie tylko zaplecze sportowe szkoły. Skorzystają na tym również pracownie lekcyjne. Doposażona w odpowiedni sprzęt zostanie między innymi pracownia matematyczno – przyrodnicza. Całkowity koszt planowych inwestycji wyniesie 1 milion 651 tysięcy złotych. Z czego wkład finansowy z budżetu gminy wynosi  ponad 410 tysięcy złotych.


W imieniu marszałka województwa świętokrzyskiego, umowę podpisał Marek Jońca, członek zarządu Województwa Świętokrzyskiego. Przetargi na prace związane z realizacją prac rozpoczną się w najbliższych tygodniach. Zakończenie inwestycji planowane jest na czerwiec przyszłego roku. 
  

 

SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkanka gminy
Mieszkanka gminy 27.01.2019, 16:47
Bardzo fajnie że dzieci będą miały możliwość ćwiczyć w nowej sali gimnastycznej.Prostując słowa Wójta jest w gminie jeszcze jedna szkoła podstawowa
bez sali.Jest do Szkoła Podstawowa im.Zawiszy Czarnego herbu Sulima w Starym Garbowie.
grshrthht
grshrthht 25.01.2019, 18:11
jońca nasrał w koprzywnicy jako burmistrz zostawił gmine zadłużona na grube miljony za to został wynagrodzony

Pozostałe