×

Koncert Kolęd Prawosławnych na Zamku Królewskim w Sandomierzu

  • 29.01.2019, 16:36
  • SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście
Koncert Kolęd Prawosławnych na Zamku Królewskim w Sandomierzu
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Pełen artystycznych emocji koncert kolęd i hymnów prawosławnych odbył się w niedzielę w Sandomierzu. Sala rycerska, która tym razem zamieniła się w salę koncertową była zapełniona do ostatniego miejsca.

Tegoroczny koncert jest już piątą edycją muzycznego wydarzenia. Jak można było zauważyć wśród publiczności jest nie tylko bardzo widowiskowy. Stanowi przede wszystkim ucztę dla ducha. 

NSG GROUP
NSG GROUP
NSG GROUP


Głównym organizatorem koncertu była parafia prawosławna w Sandomierzu wspólnie z sandomierskim magistratem, który reprezentował podczas wydarzenia burmistrz, Marcin Marzec.


Na scenie zaprezentowali się chórzyści z dwóch ukraińskich chórów. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowali artyści Cerkwi Prawosławnej pw. św. bp. Teodozjusza z Czernihowa na Ukrainie oraz Męski Chór Cerkwi Prawosławnej pw. Wszystkich Świętych Ziemi Czernihowskiej.


Wydarzeniem towarzyszącym koncertowi była Boska Liturgia ze śpiewem chórów w Parafii Prawosławnej pw. św. św. Równych Apostołom Braci Cyryla i Metodego w Sandomierzu. 

 

SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe