×

Powiat sprosta reformie oświaty. Radni dyskutowali dziś na Komisji Edukacji

  • 30.01.2019, 16:27 (aktualizacja 30.01.2019, 16:30)
  • SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście
Powiat sprosta reformie oświaty. Radni dyskutowali dziś na Komisji Edukacji
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
W siedzibie słynnego sandomierskiego liceum Collegium Gostomianum odbyło się dzisiaj posiedzenie członków komisji edukacji. Głównym tematem spotkania był tegoroczny podwójny nabór do szkół ponadgimnazjalnych.

Szkoły ponadgimnazjalne już za kilka miesięcy czeka duże wyzwanie, któremu muszą sprostać. Jak wyjaśnia przewodnicząca komisji edukacji w powiecie sandomierskim, Iwona Korczyńska – Sapielak, szkoły szykują się na przyjęcie dwóch roczników. Chodzi o absolwentów ósmych klas szkół podstawowych i ostatnich roczników - czyli trzecich klas gimnazjów. A dzisiejsze spotkanie miało za zadanie pomóc radnym w ustaleniu zasad tegorocznej rekrutacji.


Zadanie trudne, ale jak zapewnia starosta Marcin Piwnik, szkoły w powiecie sandomierskim z pewnością sprostają temu wyzwaniu. 


- Szkoły posiadają dużo wolnych miejsc na przyjęcie uczniów. Należy również się zastanowić nad zmianą kierunków kształcenia i opracować przyszły system nauczania w powiecie – mówi Marcin Piwnik, starosta sandomierski.


Na chętnych do nauki w powiecie sandomierskim czekają szkoły zawodowe, technika i licea ogólnokształcące. Wszystkie na bardzo wysokim poziomie 
i z odpowiednio doposażoną bazą dydaktyczną.  


Radni wspólnie ze starostą, szukali również odpowiednich rozwiązań, które pozwolą na zmniejszenie finansowania placówek oświatowych przez samorząd powiatowy. Starosta liczy, że samorząd przestanie dokładać milionowe kwoty do szkół, a przynajmniej zmniejszy kwoty, którymi musiał wspomagać subwencję. 

 

SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe