Wernisaż wystawy malarstwa Marii i Stanisława Dawskich w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu

  • 06.02.2019, 13:00
  • SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście
Wernisaż wystawy malarstwa Marii i Stanisława Dawskich w Muzeum Okręgowym…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

To trzeba zobaczyć! W sandomierskim Muzeum Okręgowym uroczyście otwarto wyjątkową wystawę malarstwa, znanych i cenionych artystów.

Maria i Stanisław Dawscy zajmowali się malarstwem i grafiką. Byli związani ze środowiskiem twórczym i akademickim Wrocławia i Warszawy. Artyści o przekazaniu swojego dorobku do Muzeum  Okręgowego w Sandomierzu  zdecydowali około 1986 roku. Dzięki decyzji ówczesnego dyrektora Muzeum, Jerzego Waszkiewicza, kolekcja dzieł Marii i Stanisława Dawskich towarzyszy już 30 lat. Instytucja zgromadziła niemal całą kolekcję dzieł obojga artystów. 


We wtorek odbyło się otwarcie wernisażu. Wystawa prezentuje unikatowy portret twórczości, ukazujący rozpiętość stylów i tematów. Na ekspozycji zobaczymy obrazy prezentujące bliskie Dawskim nurty artystyczne, fascynacje tematyczne, inspiracje oraz przemiany. Prace malarskie artystów zwiedzający będą mogli oglądać do końca marca. 

 

SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe