×
JERZY ZYLA
JERZY ZYLA
JERZY ZYLA
MICHAL BRAUN
MICHAL BRAUN
MICHAL BRAUN
ANDRZEJ SWAJDA
ANDRZEJ SWAJDA
ANDRZEJ SWAJDA
UJK Sandomierz
UJK Sandomierz
UJK Sandomierz

Wernisaż wystawy malarstwa Marii i Stanisława Dawskich w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu

  • 06.02.2019, 13:00
  • SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście
Wernisaż wystawy malarstwa Marii i Stanisława Dawskich w Muzeum Okręgowym…
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
To trzeba zobaczyć! W sandomierskim Muzeum Okręgowym uroczyście otwarto wyjątkową wystawę malarstwa, znanych i cenionych artystów.

Maria i Stanisław Dawscy zajmowali się malarstwem i grafiką. Byli związani ze środowiskiem twórczym i akademickim Wrocławia i Warszawy. Artyści o przekazaniu swojego dorobku do Muzeum  Okręgowego w Sandomierzu  zdecydowali około 1986 roku. Dzięki decyzji ówczesnego dyrektora Muzeum, Jerzego Waszkiewicza, kolekcja dzieł Marii i Stanisława Dawskich towarzyszy już 30 lat. Instytucja zgromadziła niemal całą kolekcję dzieł obojga artystów. 

NSG GROUP
NSG GROUP
NSG GROUP


We wtorek odbyło się otwarcie wernisażu. Wystawa prezentuje unikatowy portret twórczości, ukazujący rozpiętość stylów i tematów. Na ekspozycji zobaczymy obrazy prezentujące bliskie Dawskim nurty artystyczne, fascynacje tematyczne, inspiracje oraz przemiany. Prace malarskie artystów zwiedzający będą mogli oglądać do końca marca. 

 

SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe