×

Armia wzywa! W regionie trwa kwalifikacja wojskowa

  • 07.02.2019, 14:01 (aktualizacja 07.02.2019, 14:07)
  • SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście
Armia wzywa! W regionie trwa kwalifikacja wojskowa
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
W województwie świętokrzyskim ruszyła kwalifikacja wojskowa. Kwalifikacja podkreślmy obowiązkowa, mimo że służba w wojsku od ponad dekady obowiązkiem nie jest. Do armii idą tylko ci, którzy chcą, a tych w regionie nie brakuje. W tym roku wezwanych zostanie około 7 tysięcy poborowych w regionie. W powiecie sandomierskim kwalifikację wojskową przejdzie w sumie 500 osób.

W tym roku wezwania trafiły do młodych mężczyzn w większości urodzonych w 2000 roku. Kwalifikacji podlegają też nieco starsi urodzeni w latach 1995 – 1999, którzy do tej pory nie posiadają orzeczonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej oraz kobiety. Przydatność do służby określają kategorie: A, B, D oraz E. Pierwsza oznacza pełną zdolność, ostatnia całkowitą niezdolność. Kwalifikacja wojskowa to obowiązek ustawowy respektowany zresztą przez zdecydowaną większość powoływanych. 

Kwalifikację wojskową wykorzystują również przedstawiciele Wojsk Obrony Terytorialnej do zaprezentowania działalności tzw. terytorialsów. Młodzi mężczyźni z którymi rozmawialiśmy na razie chcą skupić się na dalszej nauce, jednak w przyszłości nie wykluczają wstąpienia do sił zbrojnych.

Tegoroczna kwalifikacja wojskowa potrwa do 26 kwietnia.

SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe