×

Zawodowi żołnierze zachęcają do założenia munduru. Trwa kolejny etap kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”

  • 08.02.2019, 16:24
  • SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście
Zawodowi żołnierze zachęcają do założenia munduru
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
W całym regionie żołnierze zachęcają do założenia munduru. A wszystko za sprawą akcji „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”, której głównym celem jest zachęcenie do wstępowania w szeregi Wojska Polskiego.

Kampania pod nazwą „Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej” odbywa się już po raz kolejny. W powiecie sandomierskim o tym, że warto wstąpić do wojska, mieszkańców już od kilku dni przekonują żołnierze z Wojskowej Komendy Uzupełnień, jak również przedstawiciele Wojsk Obrony Terytorialnej i 3. Sandomierskiego batalionu radiotechnicznego. 

NSG GROUP
NSG GROUP
NSG GROUP


W bezpośrednich rozmowach z mieszkańcami udział biorą także studenci Akademii Wojsk Lądowych z Wrocławia. 
Mobilne zespoły wojskowych w ramach kampanii odwiedzają miejscowości, szkoły, ośrodki sportu oraz rynki w regionie. Wszystko, aby trafić do jak największej liczby zainteresowanych. 


W trakcie pierwszej kampanii wnioski o przyjęcie do służby w armii złożyło ponad 7 tysięcy osób w całym kraju. Jak wyjaśnia porucznik z WKU w Sandomierzu, Marcin Mackiewicz zainteresowanie każdą formą zasilenia szeregów wojska jest coraz większe. 
A plusów w związku z przystąpieniem do służby wojskowej jest sporo. Stabilizacja i klarowny system awansu, jak również możliwość rozwoju zawodowego i osobistego znakomicie zachęca do zasilenia armii.


Wszyscy chętni, którzy jeszcze nie odwiedzili takich terenowych punktów, a mają nurtujące pytania do wojskowych, jeszcze przez weekend będą mieli okazje je zadać. Żołnierzy można będzie spotkać w Kompleksie Turystycznym w Bałtowie. 

 

SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe