×

W Zawichoście zostaną wyremontowane drogi wojewódzkie. Środki przekazało Ministerstwo Obrony Narodowej

  • 09.02.2019, 12:03
  • SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście
W Zawichoście zostaną wyremontowane drogi wojewódzkie. Środki przekazało…
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Szykują się duże inwestycje drogowe w gminie Zawichost. Wyremontowanych zostanie ponad 20 kilometrów dróg.
Mowa o drogach wojewódzkich nr 777 i 755, które przebiegają przez Sandomierz w kierunku Lublina i Kielc. Remonty potrzebne i wyczekiwane. Jak zapewnia Katarzyna Kondziołka, burmistrz Zawichostu ta inwestycja drogowa ma olbrzymie znaczenie dla mieszkańców. Jak podkreśla burmistrz dzięki modernizacji poprawi się w znacznym stopniu bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg oraz komfort jazdy.
Dzięki inwestycji poprawi się nie tylko stan dróg. Powstaną też chodniki i ścieżki pieszo – rowerowe. Infrastruktura drogowa wzbogaci się również o zatoki autobusowe.
 
Jak wszyscy zgodnie zapewniają, wszystko udało się dzięki dobrej współpracy pomiędzy samorządami i rządem. Jak informuje Marek Jońca, członek zarządu województwa świętokrzyskiego inwestycja zostanie sfinansowana z ministerstwa infrastruktury i obrony narodowej. Środki z takiego źródła udało się pozyskać, ponieważ drogi mają charakter strategiczny ze względu na sąsiedztwo Wisły i przeprawy promowe w Zawichoście i Piotrowicach.
 
W piątkowym spotkaniu udział wzięli również parlamentarzyści senator Jarosław Rusiecki i poseł RP Marek Kwitek, którzy przypomnieli, że w budżecie Ministerstwa Obrony Narodowej na ten rok przeznaczone jest pół miliarda złotych na sfinansowanie inwestycji drogowych.
 
W ubiegłym roku w powiecie sandomierskim na budowę, remonty i przebudowy dróg z budżetu centralnego trafiło w sumie około 25 milionów złotych. Inwestycje drogowe związane z przebudową dróg wojewódzkich w Zawichoście mają zostać zrealizowane w 2020 roku.
SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe