×

Na uroczystej gali podsumowano X. edycję programu "Działaj Lokalnie"

  • 10.02.2019, 12:03
  • SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście
Na uroczystej gali podsumowano X. edycję programu "Działaj Lokalnie"
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Podsumowali inicjatywy społeczne zrealizowane w ramach programu Działaj Lokalnie. Uroczysta gala podsumowująca odbyła się w piątek w Sandomierzu.
W 2018 roku dzięki wsparciu finansowemu w ramach programu „Działaj Lokalnie” udało się zrealizować 17 inicjatyw. Inicjatyw ważnych i potrzebnych lokalnej społeczności. O granty mogły ubiegać się nieformalne grupy mieszkańców, organizacje pozarządowe i stowarzyszenia z terenu powiatu sandomierskiego i opatowskiego.
 
Pomysłów i inicjatyw do zrealizowania było mnóstwo. W ramach małych grantów powstawały między innymi nowe place zabaw i miejsca rekreacji. A na projektach skorzystali wszyscy. Większość pozyskanych dotacji była wykorzystana na wydarzenia kulturalne. Koła gospodyń wiejskich spożytkowały granty natomiast na stroje oraz doposażenie swoich świetlicowych kuchni.
 
Projekty udało się zrealizować dzięki dotacjom do których cegiełkę finansową dołożyły samorządy. W ubiegłym roku powiat sandomierski wsparł „Działaj Lokalnie” kwotą 15 tysięcy złotych. Pięć tysięcy złotych dołożyła natomiast gmina Łoniów. Łączna kwota przeznaczona w 2018 roku na realizację grantów to 55 tysięcy złotych.
 
Podczas gali zostały zaprezentowane efekty projektów. Program grantowy „Działaj Lokalnie” to projekt Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce wraz z siecią ośrodków "Działaj Lokalnie". Ośrodek Promowania i Wspierania Przedsiębiorczości w Sandomierzu działa od 1991roku.
SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe