×

"Nabytki muzealne 2017-2018" można już oglądać w Sandomierzu

  • 11.02.2019, 12:03
  • SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście
"Nabytki muzealne 2017-2018" można już oglądać w Sandomierzu
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Kolejna ciekawa wystawa czeka na odwiedzających Muzeum Okręgowe w Sandomierzu. Od piątku dla zwiedzających otwarta jest wystawa „Nabytki Muzealne 2017 – 2018”.
Na ekspozycji znalazły się muzealia, które w ostatnim czasie trafiły do zbiorów sandomierskiego Muzeum. Jak mówi dyrektor instytucji, Dominik Płaza to wystawa obowiązkowa dla Muzeum Okręgowego, która jak twierdzi jest też pewnego rodzaju rozliczeniem ze swojej działalności przed organami wspierającymi.
 
Do ciekawej ekspozycji przyczyniły się wszystkie działy Muzeum Okręgowego. Na wystawie prezentowane są między innymi muzealia archeologiczne, etnograficzne, jak również artystyczne. Miejsce szczególne w wystawie otrzymała gablota prezentująca „Szachy Sandomierskie”, które dopiero od niedawna są własnością Muzeum Okręgowego w Sandomierzu.
 
W trakcie otwarcia wystawy miłym akcentem było również przekazanie swoich fotografii przez Cezarego Wójtowicza. Zdjęcia prezentowały Królewskie Miasto po i w trackie powodzi. Przekazane fotografie będzie można obejrzeć wśród pozostałych ekspozycji wystawy.
 
Do obejrzenia nowo otwartej wystawy przybyłych gości zachęcał obecny na wydarzeniu burmistrz Sandomierza, Marcin Marzec. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających w murach Muzeum do końca marca.
SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe