Wieczór Kolęd i Tańców Polskich w Sandomierzu przyciągnął tłumy

  • 17.02.2019, 15:51 (aktualizacja 17.02.2019 15:53)
  • SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście
Wieczór Kolęd i Tańców Polskich w Sandomierzu przyciągnął tłumy
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Ponad setka wykonawców wzięła udział w tegorocznej edycji Wieczoru Tańców i Kolęd Polskich w Sandomierzu. Na deskach sceny Katolickiego Domu Kultury spotkali się soliści i zespoły, które przeniosły gości niedzielnego wydarzenia w atmosferę minionych już świąt Bożego Narodzenia. Program artystyczny wzbogaciły również pokazy tradycyjnych tańców polskich.

Wieczór Tańców i Kolęd Polskich ma długą tradycję. Tegoroczna edycja koncertu jest już jego 21 odsłoną. Z roku na rok zainteresowanie wydarzeniem jest coraz większe i bardziej wyjątkowe. Wyjątkowe nie tylko dla wykonawców, ale również dla przybyłych gości, którzy zasiedli na widowni wyruszając w magiczną i artystyczną podróż. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Na scenie królowały zimowe utwory w wykonaniu uczniów sandomierskiej „jedynki”. Z programem wystąpił również Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Sandomierska oraz Zespół Pieśni i Tańca Siarkopolannie z Tarnobrzeskiego Domu Kultury. Wśród zespołów zaprezentowała się także grupa śpiewacza z Wrzaw pod dyrekcją Marka Bartoszka. W trakcie niedzielnego koncertu nie zabrakło polskich tańców narodowych i regionalnych.

Inicjatorem spotkań jest Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Sandomierska, którego opiekunem i choreografem jest Dariusz Bukowski. Formacja rozwija się pod skrzydłami Sandomierskiego Centrum Kultury i skupiając kilkadziesiąt osób. 

SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe