Sesja Rady Gminy w Obrazowie zakończona. Radni debatowali na temat szeregu ważnych problemów społecznych

  • 22.02.2019, 15:01
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Radni Gminy Obrazów debatowali na temat szeregu ważnych problemów społecznych
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Kolejna sesja Rady Gminy w Obrazowie za nami. W trakcie dzisiejszego spotkania radni podjęli kilka kluczowych uchwał. W programie piątkowej sesji znalazły się również ważne tematy. Wśród nich była między innymi sytuacja finansowa sandomierskiego szpitala oraz współpraca pomiędzy samorządami.

Długo i rzeczowo obradowali radni w Obrazowie. Miniona sesja rozpoczęła się od tematu dotyczącego Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu. Szczegółową informacje o sytuacji finansowej, ale również z bieżącej działalności szpitala przedstawił dyrektor instytucji Janusz Sikorski. Jak twierdzi sandomierski szpital funkcjonuje na bardzo dobrym poziomie, cały czas również inwestuje w swój rozwój. Obecnie do dyspozycji pacjentów oprócz oddziałów podstawowych jest szereg oddziałów specjalistycznych. Jak podkreślił dyrektor 60 % pacjentów to osoby z terenu powiatu sandomierskiego.


Do sytuacji szpitala w swojej wypowiedzi nawiązał również starosta, Marcin Piwnik, zachęcając radnych Gminy Obrazów do wsparcia finansowego bieżących potrzeb tej lecznicy. W trakcie wystąpienia starosta omówił także możliwości współpracy pomiędzy dwoma samorządami.


Ważnym punktem ubiegłej sesji było również przedstawienie informacji na temat prowadzonych działań przez Świętokrzyską Izbę Rolniczą, które omówił prezes Ryszard Ciźla. 


Przed przystąpieniem do głosowania nad poszczególnymi uchwałami rzeczową informację z pracy pomiędzy sesjami przedstawił Wójt Gminy, Krzysztof Tworek.  Po czym radni przystąpili do głosowania. Przegłosowane zostały uchwały dotyczące między innymi zmian w budżecie na 2019 rok oraz poboru podatku rolnego, leśnego i od nieruchomości. Podczas minionej sesji radni głosowali również za wyrażeniem zgody na objęcie opieką mieszkańców ościennych gmin przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Kleczanowie. 


Całość obrad można obejrzeć pod poniższym linkiem:

 

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe