Powiat Sandomierski ma nowego skarbnika. We wtorek radni podjęli uchwałę

  • 27.02.2019, 18:00 (aktualizacja 27.02.2019, 18:23)
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Powiat Sandomierski ma nowego skarbnika. We wtorek radni podjęli uchwałę
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Radni Powiatu Sandomierskiego swoje wtorkowe obrady rozpoczęli w samo południe. W porządku obrad znalazły się uchwały dotyczące m.in. powołania Rady Społecznej w sandomierskim Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego czy też przekazania zadań związanych z zarządzaniem drogami powiatowymi na terenie miasta Sandomierz. Radni wyrazili również zgodę na przekazanie Gminie Sandomierz w postaci darowizny nieruchomości stanowiącej własność powiatu.

Wtorkowa sesja Rady Powiatu obfitowała w szereg ważnych spraw i uchwał. Rozpoczęła się tradycyjnie od przedstawienia informacji z działań Zarządu Powiatu, którą przedstawił starosta sandomierski, Marcin Piwnik. 


Następnie radni przystąpili do głosowania nad przyjęciem poszczególnych uchwał. Niewątpliwie najbardziej burzliwym punktem minionej sesji były uchwały dotyczące odwołania ze stanowiska dotychczasowego skarbnika powiatu Wojciecha Wereszczyńskiego. Głosowanie w tej sprawie odbyło się na wniosek starosty, Marcina Piwnika, który podczas swojego wystąpienia odniósł się do całej sprawy. Jak mówi w tej sytuacji nie ma żadnych podtekstów, a ustępujący skarbnik sam złożył pisemne wypowiedzenie pracy na tym stanowisku. 


– Uważam, że należy się rozstać w zgodzie i spokoju. Bardzo szanuję pana Wereszczyńskiego, ale jest to jego świadoma i odpowiedzialna decyzja – dodał starosta.


Radni podjęli uchwałę dotyczącą odwołania skarbnika przy 7 głosach wstrzymujących i 1 głosie przeciw. Za odwołaniem Wojciecha Wereszczyńskiego zagłosowało 11 radnych. Wojciecha Wereszczyńskiego na stanowisku skarbnika powiatu zastąpi dotychczasowa naczelnik wydziału finansowego starostwa powiatowego, Bernadetta Ślęzak.


– To osoba bardzo merytoryczna, spełniająca wszelkie kryteria, żeby tę funkcję piastować – mówił starosta Piwnik.


W porządku poniedziałkowego spotkania radnych znalazły się również uchwały dotyczące zmian w budżecie powiatu oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej. Radni podjęli również uchwałę zmieniającą statut Biura Wystaw Artystycznych w Sandomierzu. Podczas sesji zostały przedstawione również sprawozdania z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku oraz informacja o realizacji „Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości oraz Ochrony Bezpieczeństwa Obywateli i Porządku Publicznego” na terenie powiatu sandomierskiego w ubiegłym roku. 

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe