Za śmieci będzie drożej, ale nie drastycznie. Miejscy radni podjęli uchwałę

  • 27.02.2019, 20:54
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Za śmieci będzie drożej, ale niewiele. Miejscy radni podjęli uchwałę
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Sandomierscy radni uchwalili podczas ostatniej sesji stawki opłat za wywóz śmieci. Będzie drożej!

Kolejna sesja Rady Miejskiej w Sandomierzu już za nami. Porządek obrad zdominowały tak zwane uchwały śmieciowe. Radni uchwalili sposób i zakres świadczenia usług w zakresie odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych oraz nowe stawki opłat za wywóz śmieci w Sandomierzu. Podwyżka będzie, ale jak zapewnia burmistrz Marcin Marzec opłaty za śmieci nie będą od razu drastycznie większe. Podwyżka opłat za śmieci będzie stopniowa. 


Po burzliwej dyskusji podjęto ostateczne decyzje w sprawie opłat śmieciowych. Opłata za wywóz segregowanych śmieci w Sandomierzu wzrośnie do 11 złotych. Natomiast opłata za odbiór śmieci niesegregowanych wzrośnie z 10 do 22 złotych. Nowe stawki zaczną obowiązywać mieszkańców 1 maja. Od 1 stycznia 2020 roku natomiast rozpocznie się kolejny etap podwyżek. Opłaty wzrosną do: 13 i 26 złotych od osoby.


Burmistrz Marcin Marzec, który był wnioskodawcą projektu uchwały uzasadnia, że wzrost opłat jest konieczny. Jak wyjaśniał na sesji fakt podwyżek jest spowodowany tym, że zajmujące się wywozem odpadów Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej ponosi straty z tego powodu.


- Głównymi czynnikami, wpływającymi na wzrost opłat są wyższe koszty wywozu i utylizacji niesegregowanych odpadów w zakładzie w Janczycach, w gminie Baćkowice. Tymczasem opłaty dla odbiorców indywidualnych nie były zmieniane od 2013 roku - dodał burmistrz.


Ostatecznie uchwałę przyjęto przy 2 głosach przeciw i 1 wstrzymującym. Za podjęciem uchwały było 13 radnych.  

W trakcie ostatniego spotkania radni podjęli również szereg innych uchwał. Wśród nich znalazła się uchwał dotycząca powołania nowego członka Rady Muzeum Okręgowego w Sandomierzu. Radni przyjęli sprawozdanie z działalności Środowiskowego Domu Samopomocy, jak również sprawozdanie z realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Sandomierzu dotyczące ubiegłego roku. Na minionej sesji radni przegłosowali zmiany w budżecie oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej.

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
rodowity sandomierzanin
rodowity sandomierzanin 26.11.2019, 15:14
to skandal spółka wywozu smieci ponosi duze koszty w żadnym miescie nie przyjeżdza smieciara po odbiór smieci dwukrotnie do jednego smietnika w ciągu dnia, na 100 osób w bloku tylko 2 pojemniki do których wrzucają ludzie ze wsi i oczywiscie ich nie segregują całymi worami ,a biedni emeryci którzy zostali bez dzieci w wtej dziurze muszą placic za fanaberie burmistrza a gdzie jest jego oswiadczenie majątkowe w internecie i starosty

Pozostałe