×
JERZY ZYLA
JERZY ZYLA
JERZY ZYLA
MICHAL BRAUN
MICHAL BRAUN
MICHAL BRAUN
ANDRZEJ SWAJDA
ANDRZEJ SWAJDA
ANDRZEJ SWAJDA
UJK Sandomierz
UJK Sandomierz
UJK Sandomierz

Jubileuszowy Turniej Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Sandomierskiego

  • 01.03.2019, 16:54 (aktualizacja 01.03.2019, 18:12)
  • Katarzyna Kaszluga
Jubileuszowy Turniej Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Sandomierskiego
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
„20 lat minęło…” to motto przewodnie tegorocznej jubileuszowej edycji Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Sandomierskiego. Wydarzenie z mocno artystycznym akcentem zostało zorganizowane przez Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu.

W sandomierskim Porcie Kultury spotkali się uczniowie siedmiu szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu sandomierskiego, aby zaprezentować swoje talenty i zawalczyć o nagrody. 

NSG GROUP
NSG GROUP
NSG GROUP

Śpiewali, tańczyli, przestawiali skecze, ale również rywalizowali ze sobą w sportowych konkurencjach. Jak wyjaśnia dyrektor Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu, Dariusz Łuczak formuła turnieju od lat jest taka sama, choć zainteresowanie wydarzeniem co roku jest większe. Jak dodaje przede wszystkim chodzi o integrację i zdrową rywalizację.    

Formuła naszego turnieju jest niezmienna czyli mamy śpiew, taniec prezentacje sceniczne czy sport. Młodzież pokazuje na scenie to, co robi w szkole. Uczniowie coraz lepiej potrafią występować, ten poziom prezentacji podwyższa się, czasami niektórzy przełamują kompleksy i to jest super – mówił dyrektor Dariusz Łuczak. 

Na scenie zaprezentowali się przedstawiciele siedmiu szkół ponadgimnazjalnych z Sandomierza, Mokoszyna i Chobrzan. Wśród szkół, które brały udział w turnieju od pierwszej edycji było Liceum Ogólnokształcące w Chobrzanach oraz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących jak również gospodarz wydarzenia Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu. 
 

Poszczególnym prezentacjom grup przyglądał się i kibicował z widowni starota sandomierski, Marcin Piwnik, który był pod wrażeniem artystycznych i sportowych talentów sandomierskiej młodzieży.  

 Te występy pokazują, że szkoła to nie tylko nauka. To także rozwijanie pasji, jaką jest muzyka, taniec. Jest to 20 edycja tego turnieju, dlatego dziękuję wszystkim osobom, które angażują się w przygotowanie wydarzenia. Należy wspierać naszą młodzież i pomagać w rozwijaniu talentów i zainteresowań - mówił starosta Marcin Piwnik. 

Przez organizatorów zostały przygotowane okolicznościowe  nagrody w postaci złotej, srebrnej i brązowej 20-tki. Złota 20-tka trafiła do Liceum Ogólnokształcącego w Chobrzanach, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Sandomierzu oraz Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu.  Srebrną 20-tkę natomiast otrzymało sandomierskie Collegium Gostomianum oraz  Ponadgimnazjalny Zespół Szkół Ekonomicznych oraz II Liceum Ogólnokształcące w Sandomierzu.
„Brązowa 20-tka” trafiła do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mokoszynie – za 7-krotny udział w Turnieju.

Katarzyna Kaszluga

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe