Uczniowie sandomierskiej szkoły podstawowej świętowali dzień swojego patrona

  • 5.03.2019, 12:53 (aktualizacja 05.03.2019 16:53)
  • Katarzyna Kaszluga
Wielkie święto w Szkole Podstawowej Nr 2. Uczniowie obchodzili Dzień Patrona
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Wielkie święto obchodziła dziś Szkoła Podstawowa nr 2 w Sandomierzu w której uroczyście świętowano dzień patrona placówki. Patronem szkoły jest Król Kazimierz Wielki.

Jak wyjaśnia dyrektor szkoły Elżbieta Sobolewska dzisiejsza data tej uroczystości nie jest przypadkowa. To właśnie dziś są obchodzone imieniny Kazimierza. A świętując uczniowie mają okazję również bardzo dokładnie poznać biografie swojego patrona. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Starania o nadanie Szkole Podstawowej nr 2 w Sandomierzu jako patrona Króla Kazimierza Wielkiego rozpoczęły się w czerwcu 2016 roku. W 2017 roku natomiast stosowną uchwałą Rady Miasta zostały dopełnione wszelkie formalności związane z nadaniem imienia i patronatu szkole. 

Poniedziałkowe uroczystości to nie tylko okolicznościowa akademia i program artystyczny nawiązujący do życia Kazimierza Wielkiego. Uczniowie mieli okazję wykazać się również w tematycznych konkursach oraz zasiąść do stołu i uczestniczyć w „Uczcie u Króla Kazimierza”.  

Wśród publiczności znaleźli się rodzice, nauczyciele, społeczność szkolna oraz zaproszeni goście. Na poniedziałkowej uroczystości obecni byli  przedstawiciele samorządu. Burmistrz Sandomierza, Marcin Marzec dziękując za zaproszenie podarował słodki upominek.

 

Katarzyna Kaszluga

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe