×

Szpital w Sandomierzu z nowoczesnym angiografem. Lecznica ciągle poszerza medyczną ofertę

  • 13.03.2019, 17:25 (aktualizacja 13.03.2019, 19:08)
  • SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście
Szpital w Sandomierzu z nowoczesnym angiografem. Lecznica ciągle poszerza…
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Sandomierski Specjalistycznych Szpital Ducha Świętego cały czas rozwija swoją medyczną ofertę. Lecznica może pochwalić się również najnowocześniejszym sprzętem medycznym, na którym wykonywane są zabiegi i operacje. Przykładem jest nowy angiograf, który wzbogacił wyposażenie pracowni hemodynamiki.

Specjalistyczna pracownia w styczniu trafiła znów w ręce szpitala. Do końca ubiegłego roku pracownię hemodynamiki prowadziła firma zewnętrzna. Jak mówi dyrekcja sandomierskiego szpitala przejęcie hemodynamiki wiąże się z ułatwieniem dla pacjentów, którzy nie będą musieli już być kierowani na zabiegi do Rzeszowa lub Kielc. 

NSG GROUP
NSG GROUP
NSG GROUP


A kardiologia to nie jedyny aspekt leczenia pacjentów. W ramach pracowni będą mogły być leczone również schorzenia, które do tej pory były leczone wyłącznie operacyjnie. Urządzenia będą wykorzystane do między innymi zamykania żylaków odbytu, krwawiących guzów nowotworowych oraz mięśniaków macicy. 


Nowoczesny sprzęt jest również dumą dla lekarzy. Jak mówi doktor Piotr Wańczura, kierownik pracowni radiologii zabiegowej w Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego w Sandomierzu, jeden z najnowocześniejszych angiografów, pozwala na wykonanie zabiegów metodą spin, co zmniejsza znacznie obciążenie pacjenta. 


Nowoczesny sprzęt w pracowniach to nie jedyny atut Specjalistycznego Szpitala w Sandomierzu. Rozwiązany jest również problem kolejek, ale o tym powiemy już w niebawem. 

 

SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe