Dzień Świętego Patryka w Sandomierzu z klimatycznym widowiskiem artystycznym

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Dokładnie 17 marca przypada święto patrona Irlandii. Mowa o świętym Patryku, którego dzień jest dosyć niestandardowo świętowany. Dzień ten jest świętem narodowym i religijnym Zielonej Wyspy. Choć i poza Irlandią jest obchodzony w wyjątkowy sposób. Znakomitym przykładem jest Sandomierz, gdzie Dzień Świętego Patryka obchodzony jest już po raz szesnasty. Jak mówi dyrektor Sandomierskiego Centrum Kultury, Wojciech Dumin to święto już na stałe wpisało się w kalendarz sandomierskich wydarzeń kulturalnych.

W tym roku Dzień Świętego Patryka w Sandomierzu rozpoczął się w Porcie Kultury wyjątkowym widowiskiem z udziałem zespołu Jig Reel Maniacs, gdzie każdy mógł przenieść się w irlandzkie klimaty. Koncert został wzbogacony o elementy tańca. Miłym elementem niedzielnego koncertu była również gra świateł w klimatycznej kolorystyce. 

Po pierwszej części wydarzenia z Portu Kultury spotkanie z kulturą irlandzką przeniosło się do Lapidarium pod Ratuszem, gdzie na uczestników również czekała dawka pozytywnych emocji. 
Sandomierski Dzień Świętego Patryka został włączony do ogólnopolskiego Festiwalu św. Patryka. Natomiast  honorowym patronatem wydarzenie objął Ambasador Irlandii w Polsce 

Telewizja Sandomierz | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe