Ministerstwo Kultury wesprze muzeum w Sandomierzu? Deklaracja ministra tematem dzisiejszej konferencji

  • 19.03.2019, 18:37 (aktualizacja 19.03.2019, 20:22)
  • SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście
Konferencja prasowa ws. wsparcia Muzeum Okręgowego w Sandomierzu przez…
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Sandomierskie Muzeum Okręgowe będzie współfinansowane przez Ministerstwo Kultury. Padły już wstępne deklaracje ze strony ministra, o których dzisiaj podczas konferencji prasowej w scenerii dziedzińca muzeum mówili posłowie Marek Kwitek oraz Krzysztof Lipiec.

Obecnie instytucja finansowana jest przez trzy samorządy: miejski, powiatowy i wojewódzki, które rocznie przekazują łącznie ponad milion złotych na bieżącą działalność. Niestety ta kwota jest niewystarczająca. Perspektywy jakie przynosi możliwość współfinansowania instytucji  przez Ministerstwo Kultury, podczas spotkania omówił dyrektor, Dominik Płaza. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe