"Ziemia mówiąca Bogu tak". Promocja albumu o Diecezji Sandomierskiej

  • 22.03.2019, 15:34
  • SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście
"Ziemia mówiąca Bogu tak". Promocja albumu o Diecezji Sandomierskiej
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Wczorajszy wieczór w Katolickim Domu Kultury nie należał do zwyczajnych. Należał z pewnością do bardzo wyjątkowych. Wszystko za sprawą promocji albumu o diecezji sandomierskiej pt. „Ziemia mówiąca Bogu tak”.
Prezentowany album to nie typowy album o diecezjalnych kościołach. To zbiór ponad 400 zdjęć najpiękniejszych kościołów, zabytków sakralnych, przydrożnych kapliczek oraz figur. W albumie znajduję się również jak wyjaśnia autor zdjęć Marian Grzybowski rok liturgiczny w obrzędowości. Według ordynariusza diecezji sandomierskiej biskupa Krzysztofa Nitkiewicza wydanie albumu jest ważnym wydarzeniem nie tylko dla całej diecezji, ale również dla samego Sandomierza.
 
Kolejnym punktem spotkania była prezentacja książki z librettem Oratorium o Męczennikach Sandomierskich noszącego tytuł „Dojrzewanie drzewa”, którego premiera miała miejsce w czerwcu ubiegłego roku w kameralnej scenerii Zamku Krzyżtopór w Ujeździe, gdzie odbywały się uroczystości z okazji 200 – lecia diecezji sandomierskiej. Jeden z kompozytorów muzyki, Hubert Kowalski, z którym udało nam się porozmawiać wspomniał, że mimo obecności muzyki klasycznej w Oratorium nie jest to muzyka awangardowa i z pewnością wpada w ucho wszystkim słuchaczom.
 
Spotkanie, które poprowadził ks. Tomasz Lis, zwieńczył koncert zespołu pieśni dawnej „Jerycho”.
SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe