Pobiegli dla Tomka. Nocą pokonali zakątki Sandomierza

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

I stało się! Ponad 250 osób spotkało się, aby w aktywny sposób pomóc i włączyć się do akcji charytatywnej dla Tomasza Płatosa, sandomierzanina chorego na glejaka mózgu.

W sobotę wieczorem Rynek Starego Miasta w Sandomierzu zapełnił się ludźmi dobrego serca. Bieg dla Tomka – tak nazywało się wydarzenie, które przyciągnęło tłumy. Każdy chciał pomóc. Sportowa impreza, której organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sandomierzu połączona była ze zbiórką pieniędzy. Sandomierzanie po raz kolejny chętnie się do niej przyłączyli wrzucając do puszek cenne datki. 


Akcję wspierali wszyscy. Również znani sportowcy,  którzy zachęcali to takiej formy pomocy. Jednym z nich był szczypiornista Grzegorz Tkaczyk. W biegu wziął udział również Marcin Marzec, burmistrz Sandomierza, który odniósł się do charytatywnego aspektu sobotniego przedsięwzięcia.  


Trasa nocnego biegu była bardzo wymagająca i trudna. Biegacze do pokonania mieli 5 kilometrów. Biegli po kostce brukowej. Jak mówił dyrektor MOSiR, Paweł Wierzbicki do pokonania były też podbiegi i schody. Trasa biegu kończyła się w podziemnej trasie turystycznej.


Wśród uczestników byli zawodowi biegacze, ale również osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę tą dziedziną sportu. Zarówno jedni jak i drudzy twierdzili, że pomimo pokonania takiej trudnej trasy i zmęczenia. Było warto. 


Bieg zakończył się wręczeniem pamiątkowych medali. Każdy mógł się również poczęstować gorącą zupą. Wydarzenie zakończyło się występem teatru ognia. 

 

Telewizja Sandomierz | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe