Będzie rewitalizacja parku przy ul. Baczyńskiego. Dziś podpisano umowę

  • 25.03.2019, 16:41 (aktualizacja 25.03.2019, 16:48)
  • SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście
Będzie rewitalizacja parku przy ul. Baczyńskiego. Dziś podpisano umowę
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Jeszcze w tym roku mieszkańcy bloków przy ulicy K.K. Baczyńskiego w Sandomierzu będą mogli pochwalić się nowym parkiem. Dziś została podpisana umowa na jego wykonanie. Inwestycja zostanie zrealizowana jako element dużego projektu dotyczącego rewitalizacji Sandomierza.

„Zielony i bezpieczny park osiedlowy” – tak nazywa się inwestycja która już niedługo rozpocznie się na ulicy Baczyńskiego. Jak mówi prezes spółdzielni, Andrzej Bolewski inwestycja jest bardzo potrzebna. Mieszkańcy prawobrzeżnej części miasta długo o nią walczyli i zabiegali. 

NSG GROUP
NSG GROUP
NSG GROUP


Jak podkreślił burmistrz Marcin Marzec, wykonawcę udało się wyłonić już w trakcie pierwszego przetargu. Prace związane z inwestycją wyniosą ponad milion 400 tysięcy złotych. Miasto na ten cel miało zagospodarowane środki finansowe w wysokości 1 milion 447 tysięcy złotych. 


Teren całego parku zostanie odpowiednio zagospodarowany. Do dyspozycji mieszkańców będą tężnie, alejki oraz ławeczki. Tak jak dorośli swoje miejsce w tym obiekcie znajdą również dzieci. Park wzbogaci się również o nowe rośliny. 


Jak zapewnia wykonawca prace związane z inwestycją nie będą uciążliwe i rozpoczną się już w przyszłym tygodniu. Zielony i bezpieczny obiekt rekreacyjny ma powstać w 210 dni.

 

SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec osiedla
Mieszkaniec osiedla 25.03.2019, 18:23
Park super sprawa ale w tle rozpadających sie bloków , to slabe!!! Prezes Pan Bolewski mówi ze inwestycja parku jest potrzebna, tu widzi potrzebę tak, szkoda ze nie podziela tego samego zdania o dociepleniu bloków i remontów klatek gdzie tynk na glowe leci!

Pozostałe