Trzy dekady od porozumienia. Ciekawe spotkanie z sędzią Jerzym Stępniem na sandomierskim zamku

  • 08.04.2019, 10:35
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Trzy dekady od porozumienia. Ciekawe spotkanie z sędzią Jerzym Stępniem…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Dokładnie 30 lat temu, w kwietniu 1989 roku w Pałacu Namiestnikowskim w Warszawie doszło do porozumienia między ówczesną władzą i opozycją solidarnościową. Skutkiem czego były zakończone obrady Okrągłego Stołu. Zawarte porozumienia znacząco wpłynęły na upadek systemu komunistycznego i przemiany polityczne, które były dostrzegalne nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

W piątkowy wieczór członkowie Forum Obywatelskiego Sandomierza na Zamku Królewskim zorganizowali wyjątkowe spotkanie dla miłośników współczesnej historii. Gościem spotkania pt. „Od Okrągłego Stołu do demokratycznej Polski” był sędzia Jerzy Stępień, były prezes Trybunału Konstytucyjnego, współtwórca reformy samorządowej 1998 roku. 


O istocie demokracji oraz o jakże ważnym jej znaczeniu dla nas Polaków wypowiedzieli się Danuta Paszkowska i Mieczysław Godyń organizatorzy spotkania. 


Natomiast o aspekt współczesnego rozumienia demokracji w swojej wypowiedzi zahaczył burmistrz Sandomierza, Marcin Marzec, który piątkowe spotkanie objął swoim honorowym patronatem. 


Minione wydarzenie organizowane przez Forum Obywatelskie Sandomierza było elementem cyklicznych spotkań tematycznych. 

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe