XV Marsz Szlakiem Puławiaków Powstańców Styczniowych. Blisko 200 piechurów przeszło historyczną trasą

  • 08.04.2019, 12:30
  • SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście
XV Marsz Szlakiem Puławiaków Powstańców Styczniowych. 200 piechurów przeszło…
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
W sobotę odbył się XV Marsz Szlakiem Puławiaków Powstańców Styczniowych. Prawie 200 osób przeszło historyczną trasę ze Słupczy do Sandomierza, aby upamiętnić tragiczne wydarzenia związane z bitwą pod Słupczą, stoczoną 8 lutego 1863 roku. Sobotnie wydarzenia zostały zorganizowane przez Związek Strzelecki w Sandomierzu oraz Gminę Dwikozy.

Pomysłodawcą oraz inicjatorem Marszu Szlakiem Puławiaków Powstańców Styczniowych jest sandomierski społecznik Adam Bidas.Piechurzy przeszli trasę marszu, która odzwierciedlała rzeczywisty szlak przebyty przez powstańców. Na trasie marszu znalazły się również miejsca upamiętniające powstańców styczniowych, gdzie złożono wieńce i zapalono symboliczne znicze. Jednym z takich miejsc była zbiorowa mogiła na cmentarzu w Górach Wysokich. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


Uczestnicy zorganizowanego marszu zgodnie powtarzają, że to żywa lekcja historii, która z pewnością zapadnie w pamięć na długo. O obowiązku upamiętniania i upowszechnienia wśród szczególnie młodego pokolenia wiedzy o takich historycznych i pełnych tragizmu wydarzeniach mówili senator Jarosław Rusiecki oraz poseł Marek Kwitek, który już po raz kolejny biorze udział w organizowanym marszu. 


W marszu tradycyjnie od piętnastu lat biorą udział uczniowie, harcerze oraz wojskowi. Jednak tegoroczny marsz dla niektórych był wyjątkowy. Pierwszy raz w mundurze przeszli go sandomierscy terytorialni.  

 

SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe