Uczestnicy z całej Polski przyjechali do Sandomierza, by wziąć udział w III Mistrzostwach w Scrabble o Puchar Burmistrza Sandomierza

  • 08.04.2019, 13:26
  • SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście
Uczestnicy z całej Polski przyjechali do Sandomierza, by wziąć udział…
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
W miniony weekend Zamek Królewski w Sandomierzu otworzył drzwi na pasjonatów językowych łamigłówek. W dwudniowych zmaganiach w ramach III Mistrzostw w Scrabble o Puchar Burmistrza Miasta Marcina Marca wzięło udział ponad 60 osób, którzy do Sandomierza przyjechali z całej Polski.

Scrabble to jedna z najpopularniejszych gier słownych na świecie. Jej początki sięgają 1931 roku. Jak twierdzi pomysłodawca tych zawodów Piotr Broda, scrabble uczą logicznego myślenia i przede wszystkim integrują. Do Sandomierza przyjechali miłośnicy językowych zmagań między innymi z Dziwnówka, Białegostoku, Siedlec czy też Wrocławia oraz Warszawy i Krakowa.


Sandomierski turniej, którego współorganizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sandomierzu cieszy się dużym zainteresowaniem. W niedzielę zostały wręczone nagrody i upominki dla uczestników. Tym razem najlepszymi okazali się Kacper Żegadło (Warszawa), Bartosz Morawski (Wrocław) oraz Paweł Pogorzelski (Olsztyn). 

 

SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe