Pierwsze Spotkanie Wielkanocne dla mieszkańców gminy Wilczyce

  • 09.04.2019, 15:30
  • SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście
Pierwsze Spotkanie Wielkanocne dla mieszkańców gminy Wilczyce
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
W niedzielne popołudnie w budynku Centrum Kultury w Wilczycach odbyło się pierwsze Spotkanie Wielkanocne. Przy wspólnym stole spotkali się mieszkańcy oraz radni, sołtysi i przyjaciele gminy.

Na stole królowały świąteczne ciasta oraz potrawy, które na niedzielne spotkanie przygotowały panie z działających na terenie gminy Wilczyce Kół Gospodyń Wiejskich. Jak zapewnia wójt gminy Robert Paluch to pierwsze i nieostatnie takie spotkanie przy wspólnym stole. Jak podkreślił lokalna społeczność bardzo przychylnie i chętnie włączyła się w organizację tego świątecznego wydarzenia. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


Lidia Rutkowska, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej organizując pierwsze Spotkanie Wielkanocne miała przede wszystkim na celu integracje mieszkańców gminy oraz przybliżenie świątecznych tradycji młodemu pokoleniu.  


O tym, jak ważne jest przybliżenie świątecznych obyczajów mówił również Marek Jońca, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. 
Spotkanie Wielkanocne było połączone z kiermaszem, podczas którego można było nabyć palme bądź stroik wielkanocny również przygotowany przez miejscowe KGW. Muzycznie wydarzenie umiliła kapela Wilczanie, prezentując popularne ludowe utwory. 

 

SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe