Wydział Zamiejscowy w Sandomierzu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego ma nową pracownię komputerową

  • 11.04.2019, 17:39 (aktualizacja 13.04.2019, 16:36)
  • SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście
Wydział Zamiejscowy UJK w Sandomierzu ma nową pracownię komputerową
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Nowoczesną pracownią komputerową mogą pochwalić się studenci mechatroniki na Wydziale Zamiejscowym w Sandomierzu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Uroczyste oddanie komputerowego sprzętu i pracowni odbyło się w miniony wtorek.

O dwanaście komputerów z oprogramowaniem do projektowania technicznego, drukarkę 3D i inne specjalistyczne sprzęty wzbogaciła się druga pracownia informatyczna sandomierskiego Instytutu Technicznego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Rektor prof. dr hab. Jacek Semaniak, który uczestniczył w oficjalnym przecięciu wstęgi podkreślił, że nowa pracownia znacznie podniesie jakość kształcenia na sandomierskim wydziale Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


O dobrych perspektywach rozwoju sandomierskiego oddziału uczelni mówił podczas otwarcia pracowni również burmistrz Sandomierza, Marcin Marzec. 


Wojciech Dzieciuch, wicestarosta sandomierski podkreślił znaczenie w rozwoju zamiejscowego wydziału UJK współpracy, jaką uczelnia podjęła z samorządami. Wicestarosta podziękował również za duże zaangażowanie władz uczelni w rozwój nie tylko nowych kierunków, ale również ogólnej pracy podejmowanej z lokalną społecznością.  


Jak mówiła dziekan wydziału zamiejscowego dr Małgorzata Makowska-Brzychczyk koszt wyposażenia pracowni przekroczył 80 tysięcy złotych, a pieniądze na sfinansowanie zakupu pochodziły z budżetu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.


Zalety i korzyści związane z powstaniem nowej pracowni komputerowej podkreślił również dr Ireneusz Musiałek, dyrektor Instytutu Technicznego. Jak podkreślił ważnym aspektem jest możliwość utworzenia nowej grupy, która będzie zajmować się projektowaniem urządzeń mechatronicznych. W pracowniach będą odbywać się zajęcia z robotyki, mechatroniki oraz projektowania.  

Obecnie na całym Wydziale Zamiejscowym studiuje około 250 osób, natomiast na studia związane z mechatroniką zdecydowało się 66 studentów. Pozostała część studentów podjęła naukę na kierunkach filologia angielska i kosmetologia. 

 

SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe