Jubileuszowe i pełne tradycji Śniadanie Wielkanocne na sandomierskim Zamku Kazimierzowskim

  • 13.04.2019, 21:27 (aktualizacja 13.04.2019, 21:49)
  • SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście
Jubileuszowe i pełne tradycji Śniadanie Wielkanocne na sandomierskim zamku
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Poświęcenie wielkanocnych pokarmów, degustacja tradycyjnych świątecznych dań, artystyczna prezentacja ludowych zwyczajów i przepięknych koszy wielkanocnych z każdego zakątka regionu sandomierskiego. Tak w wielkim skrócie wyglądało jubileuszowe spotkanie przy wielkanocnym stole, które odbyło się już po raz dwudziesty na sandomierskim Zamku.

Coroczne spotkanie organizowane jest tuż przed świętami Wielkiej Nocy. Jak wyjaśniają organizatorzy zamysłem spotkań jest przede wszystkim popularyzacja zwyczajów i obrzędów związanych z obchodami Wielkiego Tygodnia oraz Świąt Wielkanocnych, które tym razem w sposób bardzo widowiskowy i aktorski zaprezentowali przedstawiciele gminy Klimontów. Swój świąteczny spektakl przygotowali bardzo sumiennie pod okiem instruktorów z Gminnego Ośrodka Kultury w Klimontowie.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

loadingŁaduję odtwarzacz...

Oprócz artystycznych emocji nie zabrakło podczas minionego spotkania również szczerych życzeń świątecznych. Tradycyjnie z okazji Śniadania Wielkanocnego na zamku królewskim w Sandomierzu zgromadzili się przedstawiciele wszystkich samorządów gminnych z regionu, parlamentarzyści ziemi świętokrzyskiej, samorządowcy i przedstawiciele władz województwa. Gospodarzem tegorocznego spotkania byli dyrektor Muzeum Okręgowego w Sandomierzu, Dominik Płaza wspólnie ze starostą sandomierskim, Marcinem Piwnikiem i burmistrzem Sandomierza, Marcinem Marcem.  

SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe