Największe w powiecie Śniadanie Wielkanocne odbyło się w Klimontowie. Piękne przedstawienie i bogate stoiska z wielkanocnymi symbolami

  • 15.04.2019, 18:17
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Największe w powiecie Śniadanie Wielkanocne odbyło się w Klimontowie
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W Niedzielę Palmową już po raz siódmy w Klimontowie odbyło się Śniadanie Wielkanocne. Tegoroczna edycja świątecznego wydarzenie jest rekordowa pod wieloma względami. W auli Publicznej Szkoły Podstawowej w Klimontowie przy wspólnym stole zasiadło prawie 300 gości, a na przygotowanych stoiskach prezentowały się 23 aktywnie działające Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Klimontów.

W organizację Śniadania Wielkanocnego włączyły się wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich i działające stowarzyszenia. Na stoiskach były przygotowane tradycyjne  świąteczne potrawy i ciasta, a dopełnieniem kulinarnej prezentacji były wielkanocne kompozycje, świąteczne kosze i symboliczne palmy.  Poczęstunkiem dla wszystkich przybyłych na uroczyste śniadanie był świąteczny żur.


Niedzielne wydarzenie organizowane tuż przed Świętami Wielkanocnymi było znakomitą okazją do przypomnienia obrzędów i tradycji wielkanocnych, które przygotowali przedstawiciele nowo powstałego Koła Gospodyń Wiejskich z Szymanowic Dolnych pod okiem instruktorów z Gminnego Ośrodka Kultury.   


Zaangażowania w organizację spotkania pogratulował obecny starosta sandomierski, Marcin Piwnik. Oglądając poszczególne stoiska był pod wrażeniem przygotowanych potraw i artystycznych wytworów. Jak stwierdził organizowane spotkanie jest największym w całym regionie. 


Wszystkich gości przywitał wójt Klimontowa, Marek Goździewski, który w swoim przemówieniu również podziękował za trud włożony w organizację niedzielnego przedsięwzięcia. Jak zapewniał Spotkanie Wielkanocne, które organizowane jest już po raz siódmy na stałe wpisze się w miejscową tradycję wielkanocną. 


Podczas spotkania w którym wzięli udział radni, sołtysi, strażacy, przedstawiciele stowarzyszeń oraz mieszkańcy gminy Klimontów nie mogło zabraknąć również szczerych świątecznych życzeń. 


VII Gminne Śniadanie Wielkanocne zostało zorganizowane w ramach projektu pad nazwą „Klimontowska Palma Wielkanocna – tradycją kultywowaną w czasie gminnego śniadania wielkanocnego”. Organizatorem spotkania był wójt gminy Klimontów wspólnie z Kółkiem Rolniczym w Nawodzicach.  

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe