Wyjątkowa wystawa "Piękne małpy Europy" otwarta dla wszystkich zwiedzających sandomierskie muzeum

  • 29.04.2019, 14:52
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Wyjątkowa wystawa "Piękne małpy Europy" otwarta dla wszystkich zwiedzających…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Do 30 września zwiedzający Sandomierz na Dziedzińcu Dolnym Zamku Królewskiego będą mogli zapoznać się z wyjątkową wystawą „Piękne Małpy Europy. Przestroga artysty”. Ekspozycja 47 małpich rzeźb z brązu opatrzonych flagami poszczególnych państw według pomysłodawcy i projektanta Adama Spały nawiązuje do trwającej integracji krajów europejskich.
W miniony piątek z udziałem zaproszonych gości odbyło się uroczyste otwarcie wystawy. Oficjalnego otwarcia poprzez przecięcie wstęgi dokonali: dyrektor Muzeum Okręgowego w Sandomierzu – Dominik Płaza oraz Adam Spała – właściciel Fabryki Porcelany AS Ćmielów.
 
- To moja przestroga dla ludzkości. Marzy mi się świat bardziej otwarty, tolerancyjny, wspólnie rozwiązujący globalne problemy – tak podczas otwarcia mówił Adam Spała.
 
Wszyscy zwiedzający jeszcze przez kilka miesięcy będą mogli odwiedzić wystawę. Jak powiedział inicjator i projektant kolekcji, wystawa jest wynikiem wieloletnich poszukiwań tematu rzeźbiarsko-malarskiego, który nie dzieliłby, a łączył całą Europę.
 
Piątkowe wydarzenie zakończyło się wspólnym spacerem po Dziedzińcu Bocznym Zamku Królewskiego oraz wspólną kontemplacją przy każdej z prezentowanej rzeźb.
SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe