Dzień Wolnej Sztuki w całej Polsce. Tym razem także w sandomierskim muzeum

  • 30.04.2019, 00:55
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Dzień Wolnej Sztuki w całej Polsce. Tym razem także w sandomierskim muzeum
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W sobotę muzea i galerie w całym kraju włączyły się w dziewiątą już edycję muzealnej akcji społecznej Dzień Wolnej Sztuki. Sandomierskie Muzeum Okręgowe również na ten dzień przygotowało kilka eksponatów dla zwiedzających.
Statystycznie rzecz ujmując goście muzeów spędzają przed pojedynczym dziełem sztuki około osiem sekund. Sobotnia akcja miała za zadanie zachęcić do częstszego odwiedzania galerii i muzeów. Jak przekonuje Anna Boroń z Muzeum Okręgowego w Sandomierzu warto zatrzymać się na trochę dłużej i zastanowić się, co autor dzieła miał na myśli. Tym razem tematem przewodnim akcji była miłość.
 
Akcja Dzień Wolnej Sztuki rozpoczęła się punktualnie o godzinie 12.00. Przez godzinę każdy odwiedzający mógł obejrzeć pięć dzieł sztuki, które przygotowało Muzeum Okręgowe. W tym roku w Sandomierzu dla zwiedzających przygotowane zostały eksponaty takie jak: Denar księcia seniora Bolesława IV Kędzierzawego, obraz „Portret młodej kobiety” Heleny Gedrus-Eydziatowicz czy Epitafium Franciszka Romera z II połowy XVIII wieku. W ramach akcji dla zwiedzających zostało udostępnione Popiersie Aleksandra Patkowskiego oraz galeria fotografii Sandomierza z prywatnego archiwum Jarosława Iwaszkiewicza.
 
Muzeum Okręgowe w Sandomierzu już po raz kolejny włączyło się do akcji Dzień Wolnej Sztuki. Zainteresowanie takimi akcjami z roku na rok rośnie coraz bardziej.
SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe