Spektakl i warsztaty o ekologii czekały na małych i dużych uczestników poniedziałkowego wydarzenia w Porcie Kultury

  • 30.04.2019, 17:57
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Spektakl i warsztaty o ekologii czekały na małych i dużych uczestników…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Bo z ekologią trzeba być na Ty każdego dnia! „STOP SMOG – o ekologii kulturalnie” to tytuł spotkania, którego głównym celem jak mówi Grzegorz Socha z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jest nauka podstawowych zasad ochrony środowiska od najmłodszych lat.

Według statystyk rośnie świadomość ekologiczna mieszkańców naszego regionu. Pomocne są w tym akcje propagujące zasady dbania o swoje najbliższe przyrodnicze otoczenie oraz programy, które pozwalają na wymianę dachu czy instalacji grzewczej. Dzięki czemu województwo świętokrzyskie pod względem dbania o środowisko nie wypada najgorzej w miejscach rankingowych. 


Ekologiczne spotkanie było skierowane zarówno do dzieci jak i osób nie co starszych. W programie znalazł się spektakl teatralny pt. „Rajska Wyspa” oraz warsztaty interdyscyplinarne dla młodzieży szkolnej pt. „Ochrona Powietrza”, stoiska edukacyjne i prelekcje dla dorosłych. Był także konkurs „Koło Fortuny”. 


Na ekologiczne wydarzenie zaprosiło Sandomierskie Centrum Kultury oraz Fundacja "Zatrzymać Czas". Spotkanie zorganizowano w ramach kampanii informacyjno-edukacyjna dotycząca ochrony powietrza atmosferycznego „Świętokrzyskie czeka na Ciebie!”. 

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe