Rondo w prawobrzeżnej części miasta nosi dumną nazwę "100-lecia Odzyskania Niepodległości". 3 maja uroczyście przecięto wstęgę

  • 06.05.2019, 16:48
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Rondo w prawobrzeżnej części miasta nosi dumną nazwę "100-lecia Odzyskania…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Rondo w prawobrzeżnej części Sandomierza ma już swoją nazwę. Kilka tygodni temu uchwałę w tej sprawie podjęła Rada Miasta. Jej inicjatorem był radny Andrzej Bolewski. Poparli go mieszkańcy osiedla przy hucie oraz zakłady pracy.

W piątek, 3 maja rondo u zbiegu ulic Portowej i Zarzekowice w Sandomierzu uroczyście otrzymało imię 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Rondo znajduje się na skrzyżowaniu dróg, z których jedna prowadzi do największego zakładu pracy w Sandomierzu, czyli do dawnej huty szkła oraz osiedla mieszkalnego.


Nazwa ronda nie była przypadkowa. Jak powiedział burmistrz Sandomierza Marcin Marzec odzyskanie przez Polskę Niepodległości to jedna z najważniejszych dat w historii, dlatego warto uczcić i odnotowywać ją na wiele sposobów. 


Natomiast Andrzej Bolewski, radny miejski powiedział, że w inicjatywie jego i mieszkańców najważniejsze było uhonorowanie ludzi z tego terenu, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości. 


W wydarzeniu oprócz licznie zgromadzonych mieszkańców wzięli udział również włodarze miasta, przedstawiciele duchowieństwa oraz radni miejscy. Kulminacyjnym punktem uroczystości było przecięcie przez zebranych, wstęgi okalającej rondo.

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe