×
JERZY ZYLA
JERZY ZYLA
JERZY ZYLA
MICHAL BRAUN
MICHAL BRAUN
MICHAL BRAUN
ANDRZEJ SWAJDA
ANDRZEJ SWAJDA
ANDRZEJ SWAJDA
UJK Sandomierz
UJK Sandomierz
UJK Sandomierz

Rondo w prawobrzeżnej części miasta nosi dumną nazwę "100-lecia Odzyskania Niepodległości". 3 maja uroczyście przecięto wstęgę

  • 06.05.2019, 16:48
  • SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście
Rondo w prawobrzeżnej części miasta nosi dumną nazwę "100-lecia Odzyskania…
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Rondo w prawobrzeżnej części Sandomierza ma już swoją nazwę. Kilka tygodni temu uchwałę w tej sprawie podjęła Rada Miasta. Jej inicjatorem był radny Andrzej Bolewski. Poparli go mieszkańcy osiedla przy hucie oraz zakłady pracy.

W piątek, 3 maja rondo u zbiegu ulic Portowej i Zarzekowice w Sandomierzu uroczyście otrzymało imię 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Rondo znajduje się na skrzyżowaniu dróg, z których jedna prowadzi do największego zakładu pracy w Sandomierzu, czyli do dawnej huty szkła oraz osiedla mieszkalnego.

NSG GROUP
NSG GROUP
NSG GROUP


Nazwa ronda nie była przypadkowa. Jak powiedział burmistrz Sandomierza Marcin Marzec odzyskanie przez Polskę Niepodległości to jedna z najważniejszych dat w historii, dlatego warto uczcić i odnotowywać ją na wiele sposobów. 


Natomiast Andrzej Bolewski, radny miejski powiedział, że w inicjatywie jego i mieszkańców najważniejsze było uhonorowanie ludzi z tego terenu, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości. 


W wydarzeniu oprócz licznie zgromadzonych mieszkańców wzięli udział również włodarze miasta, przedstawiciele duchowieństwa oraz radni miejscy. Kulminacyjnym punktem uroczystości było przecięcie przez zebranych, wstęgi okalającej rondo.

 

SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe