Dzień Strażaka w Sandomierzu. Podczas wyjątkowo uroczystego apelu przekazano pojazdy i wręczono awanse

  • 09.05.2019, 15:50 (aktualizacja 09.05.2019, 16:47)
  • STV | Telewizja Sandomierz
Dzień Strażaka w Sandomierzu. Podczas apelu przekazano pojazdy i wręczono…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Przekazanie nowego dobrze wyposażonego sprzętu, poświęcenie wyremontowanej strażnicy oraz wręczenie medali i awansów na wyższe stopnie strażakom. Tak wyglądały w wielkim skrócie minione obchody powiatowego Dnia Strażaka w Sandomierzu, gdzie gościem honorowym była wicepremier Beata Szydło w asyście licznych parlamentarzystów.

Rangę uroczystości podnieśli również inni wyjątkowi goście, wśród których znaleźli się wojewoda Agata Wojtyszek, samorządowcy z całego regionu oraz liczna grupa strażaków. Życzenia i gratulacje strażakom za służbę złożyli również burmistrz Sandomierza, Marcin Marzec oraz starosta sandomierski, Marcin Piwnik.  

Wczorajsze popołudnie z pewnością zapisze się na długo w pamięci strażaków i druhów z regionu. Wyjątkowy charakter miał uroczysty Dzień Strażaka w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu. Jak powiedział st. bryg. Robert Sabat, zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej służba strażaków na przestrzeni lat w dużym stopniu się zmieniła. Nowy sprzęt, którzy otrzymali zarówno strażacy zawodowi jak i druhowie ochotnicy z regionu pozwoli unowocześnić działania, które mają za zadanie zwiększenia bezpieczeństwa. 

Podczas środowych uroczystości wicepremier Beata Szydło w swoi wystąpieniu podkreśliła rolę strażaków oraz to, że w przeciągu minionych lat druhowie mają coraz większe społeczne zaufanie. 

Jednostka wzbogaciła się o średni samochód ratowniczo-gaśniczy, lekki samochód rozpoznawczy oraz ciągnik. Nowy sprzęt przekazano także strażakom jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Wilczyce, Koprzywnica, Obrazów i Dwikozy. To łodzie z silnikiem zaburtowym, pompa i motopompa szlamowa.

Jak zapewniała wicepremier podczas konferencji prasowej poprawa bezpieczeństwa we wszystkich zakresach jest jednym z podstawowych aspektów i priorytetów, które w ramach wprowadzonych programów będą cały czas kontynuowane. 

Oficjalną część Powiatowego Dnia Strażaka w Sandomierzu zakończyło symboliczne przecięcie wstęgi do wyremontowanej strażnicy, zwiedzanie przebudowanych pomieszczeń oraz przejazd ulicą Mickiewicza sprzętu strażackiego.

 

STV | Telewizja Sandomierz

Zdjęcia (48)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe