Próbują żyć tak jak w normalnej rodzinie. Dla podopiecznych Domów Dziecka w Łoniowie liczy się każde wsparcie

  • 11.05.2019, 13:36
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Próbują żyć tak jak w normalnej rodzinie. Dla podopiecznych liczy się…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Centrum Administracyjne Domów dla Dzieci i Młodzieży często staje się drugim domem. Jak sami o sobie mówią nie są idealni, ale ten dom jest dla nich wszystkim. Mają swoich ulubionych wychowawców oraz przyjaciół, którzy zastępują im prawdziwe rodziny.

W chwili obecnej w poszczególnych placówkach Centrum  Administracyjnym Domów dla Dzieci i Młodzieży w Łoniowie znajduje się 32 podopiecznych. Jak wyjaśnia dyrektor Iwona Piskor trafiają tutaj z różnych przyczyn. Najczęściej odpowiada za to ich sytuacja w domu. 


W Łoniowie swoje miejsce znajdują nie tylko dzieci i młodzież. Odpowiednią opiekę mają też nastolatki w ciąży oraz takie, które chcą wychowywać swoje dziecko. Plan dnia tutaj też niczym nie odbiega od codziennego trybu życia dzieci i nastolatków. Najpierw szkoła, potem pyszny obiad, odrabianie lekcji i upragniony odpoczynek oraz zabawa. 


A podopieczni? Czują się tutaj bardzo dobrze. Mogą rozwijać swoje różnorodne talenty. A wyjątkowo rodzinna atmosfera wynagradza często trudy codzienności, które je napotykają. 


Domy dla Dzieci i Młodzieży w Łoniowie są jednostką prowadzoną przez samorząd powiatowy. Niestety potrzeby są odrobine większe niż to, co finansowo zapewnia organ prowadzący. Każdy kto chciałby dołożyć finansową cegiełkę, przekazać drobny sprzęt AGD i RTV może to zrobić kontaktując się z placówką. Mile widziane są również zabawki, ubrania i przybory plastyczne. 

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Zdjęcia (14)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe