"Piwniczka Talentów" w Domu Katolickim. Osoby niepełnosprawne zaprezentowały swoje zdolności

  • 13.05.2019, 14:45
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
"Piwniczka Talentów" w Domu Katolickim. Osoby niepełnosprawne zaprezentowały…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

„Piwniczka Talentów” – tak nazywał się miniony festiwal artystyczny osób niepełnosprawnych, który odbył się w piątek w Domu Katolickim w Sandomierzu. Artystyczne wydarzenie było skierowane do seniorów, osób chorych, z zaburzeniami psychicznymi, niepełnosprawnością intelektualną i ruchową.

Rekordowa liczba artystów wzięła udział w festiwalu „Piwniczka Talentów”. Na scenie zaprezentowało się ponad stu uczestników w różnorakim artystycznym repertuarze. Był taniec, śpiew, gra na instrumentach i prezentacje artystyczne swoich obrazów.


Pomysłodawcą i inicjatorem organizacji takiego artystycznego wydarzenia był Dom Pomocy Społecznej i Środowiskowy Dom Samopomocy w Sandomierzu. Jak mówi jedna z organizatorek przedsięwzięcia Izabela Wójcik, głównie chodzi o to, że osoby, które przebywają w placówkach opieki mają różne talenty. A taki festiwal pozwala im zaprezentować się przed większą publicznością. 


Festiwal połączył artystów z Sandomierza, Kielc, Opatowa, Tarnobrzega, Gorzyc, Ożarowa, Starachowic, Skarżyska - Kamiennej i wielu innych miejscowości. Prezentacje artystyczne poprzedził występ uczennic I Liceum Ogólnokształcącego Collegium Gostomianum w Sandomierzu, które zaprezentowały się w piosence "Miasto 44". Następnie na scenę weszli już artyści, którzy chcieli zaprezentować swoje talenty i poddać się ocenie specjalnj komisji, która takie występy oceniała. 


Po kilkugodzinnej prezentacji poszczególnych grup artystów przyszedł czas na podsumowanie punktacji i wręczenia głównych nagród. Najlepszym zespołom zostały wręczone specjalne nagrody, które przekazali artystom członek Zarządu Powiatu, Ryszard Nagórny oraz Aneta Przyłucka, sekretarz Miasta Sandomierz. Oprócz nagród głównych każdy z uczestników otrzymał atrakcyjną nagrodę rzeczową. 


Jak zapewniają organizatorzy duże zainteresowanie ze strony uczestników pokazało, że festiwal „Piwniczka Talentów” cieszy się dużym powodzeniem, 
a za rok z pewnością odbędzie się po raz kolejny.

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe