Sesja Rady Powiatu Sandomierskiego: większością głosów radny Tomasz Ramus przestanie pracować w MOW. Spore zmiany także w Urzędzie Pracy i Domach Dziecka

  • 16.05.2019, 11:40
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Sesja Rady Powiatu Sandomierskiego: większością głosów radny Tomasz Ramus…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Krótka ale bardzo rzeczowa. Tak możemy określić minioną sesję Rady Powiatu w Sandomierzu. W porządku obrad znalazły się między innymi uchwały zmieniające Wieloletnią Prognozę Finansową oraz tegoroczny budżet powiatu. Zmiany były podyktowane przesunięciem terminu realizacji zadań inwestycyjnych związanych z modernizacją dróg w gminie Wilczyce.

Sesję rozpoczął starosta, Marcin Piwnik, który w swoim sprawozdaniu podsumował działalność Zarządu Powiatu pomiędzy sesjami. Niewątpliwie jednym z najważniejszych punktów środowych obrad radnych był punkt związany z wyrażeniem lub nie wyrażeniem zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym Rady Powiatu. Mowa tutaj o radnym Tomaszu Ramusie, który jest zatrudniony jako opiekun w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Zawichoście. 


Jak wyjaśnia dyrektor placówki Dariusz Obarski, decyzja o zwolnieniu była spowodowana ogólną redukcją etatów i reorganizacją. 


Marcin Piwnik, starosta sandomierski w swojej wypowiedzi wspomina, że w przeszłości również były takie sytuacje, że rada głosowała za lub przeciw zwolnieniu swoich członków. Apelował również o wyrozumiałość w tej sytuacji i głosowanie zgodne ze swoim sumieniem.


Ostatecznie radni przyjęli uchwałę. Za podjęciem uchwały opowiedziało się 9 radnych, przeciw natomiast było 6 radnych. Jeden z radnych wstrzymał się od głosu. 

Podczas ostatniej sesji starosta poinformował również o zmianie na innych stanowiskach pracy. Od 20 maja pełnoprawnym dyrektorem Centrum Administracyjnego Domów Dziecka i Młodzieży w Łoniowie zostaje Iwona Piskor. Kierowaniem Powiatowym Urzędem Pracy zajmie się natomiast Aldona Łukawska. W dalszej części radni podjęli uchwałę zmieniającą zasady rozliczania tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli.
Sesję zakończyły interpelacje oraz zapytania radnych. 

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Zdjęcia (14)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 20.05.2019, 05:34
Tak akurat jak wypłynął temat martwych dusz to zwolnili Ramusa. Żałosne

Pozostałe