×
JERZY ZYLA
JERZY ZYLA
JERZY ZYLA
MICHAL BRAUN
MICHAL BRAUN
MICHAL BRAUN
ANDRZEJ SWAJDA
ANDRZEJ SWAJDA
ANDRZEJ SWAJDA
UJK Sandomierz
UJK Sandomierz
UJK Sandomierz

Ważne budynki w gminie Wilczyce zmieniają się dla mieszkańców. Przyniesie to wiele korzyści

  • 22.05.2019, 13:07 (aktualizacja 22.05.2019, 14:03)
  • STV
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Wilczyce idzie pełną parą. A jak zapewnia wójt Robert Paluch prowadzone remonty w przyszłości przyniosą zapewne spore oszczędności, które można będzie przeznaczyć na inne bardzo ważne i potrzebne dla mieszkańców inwestycje.

Prowadzona właśnie termomodernizacja budynków w gminie Wilczyce związana jest z pozyskanym przez samorząd projektem finansowanym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Gmina do prac dokłada jedynie 15 procent swojego wkładu finansowego. Tymczasem całe zadanie inwestycyjne oszacowane jest na ponad 1 milion 700 tysięcy złotych.

NSG GROUP
NSG GROUP
NSG GROUP

Wójt Robert Paluch wyjaśnia, że prace termomodernizacyjne zostały podzielone na dwa etapy. W pierwszym etapie pracami remontowym objęto budynek Urzędu Gminy, budynek starego urzędu oraz remizy OSP w Pielaszowie. A w ramach prac przede wszystkim budynki zostaną dokładnie ocieplone, wymienione zostaną również dachy i instalacje centralnego ogrzewania. Wymienione zostanie także oświetlenie na energooszczędne oraz zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne.

W drugim etapie gmina planuje remont Szkoły Podstawowej w Darominie, Wilczycach i Radoszkach. Jednak termomodernizacja budynków, to nie jedyne zaplanowane inwestycje na ten rok.

stv_html

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe