×
JERZY ZYLA
JERZY ZYLA
JERZY ZYLA
MICHAL BRAUN
MICHAL BRAUN
MICHAL BRAUN
ANDRZEJ SWAJDA
ANDRZEJ SWAJDA
ANDRZEJ SWAJDA
UJK Sandomierz
UJK Sandomierz
UJK Sandomierz

Filmowa opowieść o Sandomierzu

  • 28.05.2019, 12:49 (aktualizacja 28.05.2019, 13:01)
  • STV
Filmowa opowieść o Sandomierzu
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Wyjątkowa premiera niezwykłego filmu o wyjątkowym mieście. O czym mowa? O filmowej animacji pt. „Sandomierz Królewska Opowieść”, której premiera miała miejsce w ubiegłym tygodniu.

Pomysłodawcami i zarazem twórcami filmu są trzej, młodzi i ambitni sandomierzanie Mariusz i Grzegorz Bańkowscy oraz Adam Zwierzyk. W czwartkowy wieczór sala widowiskowa w Katolickim Domu Kultury zapełniła się miłośnikami filmowych ciekawostek, w których gronie znaleźli się przedstawiciele lokalnego samorządu, instytucji kultury, duchowieństwa oraz reprezentanci branży turystycznej. Gratulacje twórcom złożyli również obecni na sali członkowie rodziny, jak również przyjaciele.

Przed premierą historycznej opowieści na scenie zaprezentowała się Chorągwia Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej. Formacja wspólnie ze swoim kasztelanem Karolem Burym przedstawiła pokaz walk oraz tańce dworskie. A po rycerskim pokazie przyszedł czas na to, na co wszyscy czekali. Filmowa animacja przedstawia w 20 minutowej projekcji dzieje Sandomierza. To kreatywna forma promocji historii miasta od powstania pierwszej osady aż do czasów współczesnych. Zaawansowana animacja, wzbogacona narracją oraz efektami dźwiękowymi przenosi widza w odległe czasy, tworząc niepowtarzalny klimat.

Jak mówi gospodarz miasta, burmistrz Sandomierza, Marcin Marzec ten film ma unikalny charakter, a każdy powinien z taka filmową lekcją historii się obowiązkowo zapoznać.

 A edukacyjne  i poznawcze aspekty filmu podkreślił również jego twórca Adam Zwierzyk. Jak powiedział chciałby żeby był  skierowany do wielu różnych grup oraz żeby promował miasto w innowacyjny sposób.

Po oficjalnych wystąpieniach, każdy mógł porozmawiać z twórcami, aby dowiedzieć się coś więcej o procesie tworzenia tak niezwykłej filmowej opowieści o wyjątkowym miejscu.

stv_html

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe