×
JERZY ZYLA
JERZY ZYLA
JERZY ZYLA
MICHAL BRAUN
MICHAL BRAUN
MICHAL BRAUN
ANDRZEJ SWAJDA
ANDRZEJ SWAJDA
ANDRZEJ SWAJDA
UJK Sandomierz
UJK Sandomierz
UJK Sandomierz

II Edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego. Do etapu powiatowego doszło 40 najlepszych uczniów

  • 29.05.2019, 12:55 (aktualizacja 29.05.2019, 13:39)
  • STV
II edycja powiatowego konkursu ortograficznego w Sandomierzu
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Już po raz drugi uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu sandomierskiego spotkali się podczas Powiatowego Konkursu Ortograficznego. Na 40 najlepszych uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapu powiatowego czekało kilka ortograficznych dylematów.

Organizatorów ortograficznych łamigłówek dla uczniów klas podstawowych było kilku. Jednym z głównych organizatorów i pomysłodawców było Starostwo Powiatowe w Sandomierzu przy współpracy Urzędu Miasta i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sandomierzu. Do współpracy przyłączyła się również Wyższa Szkoła Humanistyczno-Przyrodnicza w Sandomierzu oraz Oddział Zamiejscowy Kuratorium Oświaty w Sandomierzu. Uczniowie zmierzyli się z autorskim dyktandem napisanym przez dr nauk humanistycznych Danutę Paszkowską, pracownika Wyższej Szkoły Humanistyczno-Przyrodniczej w Sandomierzu.

Dyrektor Poradni, Monika Kozera – Wierzchoś mówi, że zainteresowanie uczniów jest bardzo duże. A liczba zgłoszeń w poszczególnych etapach konkursu zaskakuje.

Głównym celem konkursu było sprawdzenie znajomości reguł zasad ortograficznych i umiejętności stosowania ich w praktyce, podnoszenie poziomu kompetencji i kultury języka uczniów, kształcenie nawyku stosowania podstawowych zasad ortograficznych, stwarzanie uczniom możliwości zaprezentowania posiadanej wiedzy, a przede wszystkim wzbudzenie świadomości, że troska o poprawność języka ojczystego to patriotyzm.

Rozdanie nagród odbędzie się 12 czerwca w sandomierskim Ratuszu.

stv_html

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe