30. LAT WOLNOŚCI. Sandomierzanie odśpiewali Hymn Państwowy i upamiętnili pierwsze częściowo wolne wybory z 4 czerwca 1989 roku

  • 04.06.2019, 17:29
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
30. LAT WOLNOŚCI. Sandomierzanie odśpiewali Hymn Państwowy w rocznicę…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

30 lat temu. Dokładnie 4 czerwca 1989 roku doszło do pierwszych częściowo wolnych wyborów po II wojnie światowej. W wyniku, których wybranych zostało 460 posłów na Sejm PRL oraz 100 senatorów do nowoutworzonego Senatu PRL. W słoneczne wtorkowe popołudnie na Rynku Starego Miasta sandomierzanie spotkali się, żeby wspólnie upamiętnić rocznicę.

Uroczystości związane z 30 rocznicą częściowo wolnych wyborów do sejmu i senatu na sandomierskiej starówce rozpoczęły się od wspólnego odśpiewania hymnu Rzeczpospolitej Polskiej.   
Rok 1989 zapisał się na kartach naszej narodowej historii jako czas upadku komunizmu. W swoim przemówieniu Paweł Niedźwiedź, wiceburmistrz Sandomierza, przypomniał o datach ważnych dla wszystkich Polaków, które przyczyniły się do tego jak obecnie wygląda polski ustrój polityczny. Jedna z tych dat to właśnie 4 czerwca 1989, kiedy to obalono ówczesny system polityczny bez zbędnego rozlewu krwi. 


Program wydarzenia uświetnił również przygotowany przez uczniów Ponadgimnazjalnego Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Sandomierzu występ artystyczny pt. „30 lat Wolności”. W obchodach rocznicowych oprócz przedstawicieli władz samorządowych udział wzięli uczniowie sandomierskich szkół, mieszkańcy Sandomierza oraz przybyli turyści.

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe