×
JERZY ZYLA
JERZY ZYLA
JERZY ZYLA
MICHAL BRAUN
MICHAL BRAUN
MICHAL BRAUN
ANDRZEJ SWAJDA
ANDRZEJ SWAJDA
ANDRZEJ SWAJDA
UJK Sandomierz
UJK Sandomierz
UJK Sandomierz

Stanowisko kierowania, wozy bojowe, próbny alarm i zwiedzanie komendy. Dzień Otwarty u sandomierskich strażaków

  • 06.06.2019, 16:21 (aktualizacja 06.06.2019, 16:47)
  • Katarzyna Kaszluga
Stanowisko kierowania, wozy bojowe, próbny alarm i zwiedzanie komendy
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Bo strażakiem, chce być prawie każdy. A wczorajszy Dzień Otwarty w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu sprawił wiele frajdy nie tylko najmłodszym jej gościom. Zarówno przedszkolaki, jak i młodzież oraz dorośli mogli przyjść do siedziby sandomierskich strażaków i przekonać się jak ten zawód wygląda od zaplecza. Przygotowany program był atrakcyjny dla każdego odwiedzającego. 

Na kilka dobrych godzin teren przy komendzie zapełnił się dziećmi, nauczycielami, rodzicami i dziadkami, przed którymi strażacy nie mieli żadnych tajemnic. Pokaz ratownictwa i specjalistycznego sprzętu ratowniczo – gaśniczego oraz porady dotyczące bezpieczeństwa przeciwpożarowego to tylko niektóre z punktów bogatego programu. Tego dnia każdy mógł zapoznać się ze specyfiką zawodu strażaka, założyć strażacki mundur czy nawet usiąść za sterami wozu strażackiego. Każdy mógł również wysłuchać ciekawych pogadanek edukacyjnych.  

NSG GROUP
NSG GROUP
NSG GROUP

Po kilku godzinach atrakcji najmłodsi zgodnie twierdzili, że bycie strażakiem jest super. A dlaczego? Zobaczcie sami. 

W ten dzień Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu była otwarta dla każdego. Można było odwiedzić również miejsca, gdzie na co dzień wejść nie można. Z naszą kamerą korzystając z niecodziennej okazji przy boku zastępcy komendanta powiatowego PSP, Andrzeja Włodarczyka odwiedziliśmy stanowisko kierowania. To właśnie w tym miejscu sztab osób dba, aby pomoc dotarła na czas.

W trakcie Dnia Otwartego w sandomierskiej komendzie strażacy zaprezentowali nie tylko swoje wyposażenie, ale również umiejętności sprawnościowe, które w pracy strażaka odgrywają kluczową rolę. 

 

Katarzyna Kaszluga

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe