Sesja Rady Powiatu Sandomierskiego: W szpitalu trwa spór zbiorowy. Podwyżki będą, ale nie stać samorządu na tak duże warunki pracowników

  • 08.06.2019, 15:21
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Sesja Rady Powiatu Sandomierskiego: W szpitalu trwa spór zbiorowy. Podwyżki…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W Sandomierzu kolejna sesja Rady Powiatu już za nami, a w szeregu ważnych spraw na pierwszym miejscu znalazły się kwestie związane ze Szpitalem Specjalistycznym Ducha Świętego. Radni jednomyślnie przegłosowali uchwałę związaną z bezprzetargowym wydzierżawieniem stacji dializ działającej w sandomierskiej lecznicy. Stację poprowadzi firma, która do tej pory realizowała te usługi medyczne.

Czwartkowe obrady rozpoczęły się od informacji starosty, Marcina Piwnika o działalności Zarządu Powiatu pomiędzy sesjami. W tej części starosta odniósł się do sytuacji szpitala. Głównie chodzi o spór zbiorowy, który od kilku miesięcy trwa już w sandomierskim szpitalu. Jak mówił podwyżki dla personelu z pewnością będą, ale w tym momencie nie stać samorządu na podwyżki w takiej wysokości jaką sugerują pracownicy. Proponowana podwyżka dla pracowników szpitala to 100 zł do podstawowego wynagrodzenia. Związkowcy niestety nie przyjęli takiej propozycji. Jak mówił starosta sandomierski przedstawiciele związku żądają 300 zł takiej podwyżki. 


Jak mówiła  podczas sesji Anna Glibowska, radna Prawa i Sprawiedliwości o podwyżkę płac walczą nie tylko pielęgniarki, ale również pozostałe grupy zawodowe w szpitalu. Apelowała o to, aby organ prowadzący o tej istostnej kwestii pamiętał.


W połowie czerwca planowane jest spotkanie z mediatorem, którego celem będzie dojście do porozumienia wszystkich grup i zażegnanie sporu.

 
W porządku obrad znalazły się również uchwały w sprawie ustalenia planu sieci szkół ponadpodstawowych i specjalistycznych. Radni przegłosowali zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej oraz budżecie powiatu. Sesję zakończyły interpelacje i wolne wnioski radnych.  

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe