Jubileusz 100-lecia Szkoły Podstawowej w Niedźwicach. Była uroczysta Msza Święta, nadanie sztandaru i bogaty program artystyczny

  • 11.06.2019, 19:15
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Jubileusz 100-lecia Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Niedźwicach
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Najpierw uroczysta msza święta. Potem krótki rys historyczny i bogaty program artystyczny, tort i długie rozmowy – tak w wielkim skrócie wyglądał zacny jubileusz istnienia Szkoły Podstawowej imienia Stefana Żeromskiego w Niedźwicach, który odbył się sobotę. A taki jubileusz jak minione 100 – lecie szkoły to przecież powód do dumy. Szczególnie w momencie, gdy szkoła i uczniowie po wielu latach starań otrzymali w swoje święto nowy sztandar, który udało się sfinansować dzięki osobom i instytucjom dobrego serca.

Mała szkoła o bogatej historii i tradycji zaczęła swoją naukową działalność w 1919 roku. Początkowo szkoła mieściła się w prywatnych mieszkaniach założycieli. Od 1945 roku natomiast została przeniesiona do sąsiadującego z obecną szkołą dworku, gdzie naukę rozpoczęło ponad 240 uczniów. 


Od września 1995 roku dzieci mogły rozpocząć naukę już w nowej siedzibie szkoły, która funkcjonuje do dziś. A swojego patrona szkoła otrzymała w 1989 roku. 


Obecny potencjał szkoły podkreśla dyrektor Krzysztof Chmielowiec, którego największym oświatowym marzeniem jest, aby szkoła i uczniowie stawiali przede wszystkim na rozwój. Jak mówi w szkole dużo się zmieniło. Wiele udało się zrobić, ale jeszcze więcej jest do zrobienia. 


Sobotnie uroczystości, które połączone były ze szkolnym zjazdem absolwentów rozpoczęły się od mszy świętej, którą odprawili ksiądz proboszcz Jerzy Burek z parafii w Koprzywnicy i ksiądz proboszcz Zygmunt Lipiec z parafii w Zbydniowie. Program artystyczny natomiast wypełniły dzieci i młodzież. Były występy muzyczne i poetyckie. Był również pokaz widowiskowych i trudnych akrobacji, które zdolna grupa młodzieży przygotowała pod czujnym okiem nauczyciela wychowania fizycznego. Nie mogło zabraknąć także filmu, który w filmowej prezentacji pokazuje wszystkie zalety szkoły.


W podniosłej uroczystości wzięło udział wielu znamienitych gości. Grono absolwentów, emerytowanych nauczycieli oraz uczniów i rodziców wypełniły również władze samorządowe wszelkich szczebli, parlamentarzyści oraz kapłani. 


W ten dzień gratulacji za działalność i osiągnięte sukcesy nie mogło zabraknąć. Marek Jońca, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego i zarazem absolwent tej szkoły podkreślił, że wiele udało się zdziałać dzięki dobrej współpracy poszczególnych samorządów. Jak mówił podczas swojego przemówienia miliony złotych pozyskanych dotacji widać gołym okiem. Natomiast burmistrz Koprzywnicy Aleksandra Klubińska pogratulowała sukcesów zarówno uczniom, jak i  nauczycielom, którzy wkładają wiele serca i pasji w swoją pracę. Podziękowała również za zaangażowanie wszystkim, którzy włączyli się w organizację tej wyjątkowej uroczystości. Z ramienia samorządu powiatowego symboliczny puchar złożył Zdzisław Nasternak, wiceprzewodniczący Rady Powiatu.  


W trakcie akademii każdy mógł napisać kilka słów również w przygotowanej na tą okazję księdze. Kulminacyjnym momentem sobotnich jubileuszowych uroczystości było wbicie pamiątkowego gwoździa w okolicznościową tablice przez wszystkich zaproszonych gości. Wydarzenie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem i długimi rozmowami, które bez wspomnień się nie obyły.  

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe