Najmłodsi pomagali swojej nauczycielce. Piknik charytatywny dla Pani Marii Gładysz

  • 13.06.2019, 17:06 (aktualizacja 13.06.2019, 17:10)
  • Katarzyna Kaszluga | [email protected]
Pomagali swojej nauczycielce. Piknik charytatywny dla Pani Marii Gładysz
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Tym razem akcja charytatywna została zorganizowana przez Przedszkole Samorządowe nr 5 i Żłobek w Sandomierzu. Wszystko dla Pani Marii Gładysz nauczycielki wielkiego serca.

Zawsze uśmiechnięta, pogodna, pełna zapału i oddania. Uwielbiana przez dzieci i doceniana przez rodziców. Tak mówi każdy, kto miał styczność z Panią Marią Gładysz, wieloletnią nauczycielką w sandomierskim Przedszkolu Samorządowym nr 5, która od  2017 roku zmaga się z poważną chorobą nowotworową. Niestety nowotwór nie jest łatwym przeciwnikiem a leczenie pochłania wszystkie oszczędności. Dlatego właśnie potrzebna jest pomoc, która jak się okazało dociera na czas.

Pracownicy wspólnie z przedszkolakami podjęły się zorganizowania szeregu akcji charytatywnej, które za zadanie mają pomoc ulubionej pani i kochanej przyjaciółce wrócić do zdrowia. W piątek plac przedszkolny na ulicy Portowej w Sandomierzu zapełnił się ludźmi dobrego serca. Były liczne loterie fantowe, licytacje i artystyczne występy. Nie mogło zabraknąć również innych atrakcji. A pokaz umiejętności karate i zumby to tylko niektóre z nich. W gotowości byli motocykliści, policjanci i strażacy. Przygotowane były również smakowite wypieki oraz dania z grilla.

Jak mówi Renata Pacholczak, dyrektor przedszkola łącząc siły można więcej, dlatego właśnie pracownicy wyszli z inicjatywą szczytnej akcji. Do otworzenia swoich serc na pomoc zachęcał również burmistrz Sandomierza, Marcin Marzec.

Akcja charytatywna kontynuowana była również w trakcie Truskawkowej Niedzieli. Każdy kto nie mógł brać udziału w minionych wydarzeniach może jeszcze pomóc wpłacając symboliczną cegiełkę na podane konto bankowe 64 1240 2786 1111 0010 9012 8898. Jak do tej pory udało się zebrać ponad 31 000 złotych.

 

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe