Burmistrz Sandomierza z absolutorium! Radni udzielili wotum zaufania Marcinowi Marcowi

  • 14.06.2019, 14:46
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Burmistrz Sandomierza z absolutorium! Radni udzielili wotum zaufania Marcinowi…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Najważniejsza, absolutoryjna sesja Rady Miejskiej w Sandomierzu już za nami. Na tą uchwałę wszyscy czekali w napięciu. Burmistrz Sandomierza, Marcin Marzec większością głosów radnych na dzisiejszej sesji otrzymał absolutorium.

Dziś w sandomierskim Ratuszu odbyła się wyjątkowa i długo oczekiwana sesja. Chodzi o sesję, podczas której włodarze poszczególnych samorządów otrzymują absolutorium, czyli jeden z najistotniejszych ustawowych środków kontroli rady nad działalnością burmistrza w zakresie działalności finansowej. To właśnie podczas tej sesji radni miejscy 15 głosami za i 4 przeciw opowiedzieli się za przyznaniem absolutorium burmistrzowi Sandomierza. 

Po przegłosowaniu już najważniejszej uchwały sesji przewodniczący Rady Miejskiej w Sandomierzu, Wojciech Czerwiec pogratulował włodarzowi Sandomierza zaufania ze strony radnych oraz podjętych działań, które przede wszystkim zmierzają do rozwoju i są dobrym początkiem wspólnej współpracy. 

Piątkowe spotkanie radnych rozpoczęło się od debaty nad przygotowanym Raportem o stanie Gminy Sandomierz za 2018 rok. Głównym punktem debaty było zadłużenie gminy, które na koniec ubiegłego roku wynosiło 36 250 000,00 złotych. Radni w dyskusji podjęli kilka propozycji poradzenia sobie z tym dylematem finansowym. Jak twierdzili zła kondycja miasta spowodowana jest zbyt małym pozyskiwaniem środków zewnętrznych oraz wyludnianiem się Sandomierza. 

Burmistrz, Marcin Marzec jednak uspokajał radnych. Jak twierdzi rozwój miasta jest nieodłącznie związany z wydatkami, a co za tym idzie również z zadłużeniem. Wyraził również nadzieję, że sytuacja finansowa miasta z biegiem czasu się poprawi. 
 
Paweł Niedźwiedź, wiceburmistrz Sandomierza dodał, że kwestia zadłużania się samorządów to problem ogólnopolski.    

W trakcie sesji radni obradowali również nad innymi ważnymi sprawami. Podjęli między innymi uchwałę w sprawie ustalenia sieci publicznych szkół podstawowych oraz określili granicę obwodów takich szkół od 1 września. Zdecydowali także o uchwaleniu regulaminu wynagradzania nauczycieli. Radni przyjęli  bieżące zmiany w budżecie. 
Sesję zakończyła informacja burmistrza oraz przewodniczącego Rady Miejskiej o aktualnych działaniach oraz komunikaty i wolne wnioski.    

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe