"Sandomierska Sobota ze Zdrowiem". Mieszkańcy wzięli udział w badaniach i konsultacjach lekarskich

  • 18.06.2019, 13:34
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
"Sandomierska Sobota ze Zdrowiem". Mieszkańcy wzięli udział w badaniach…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

O tym, że dbać o swoje zdrowie trzeba i warto się badać wiedzą wszyscy, a mieszkańcy Sandomierza w miniony weekend mieli znakomitą okazję, żeby sprawdzić swój stan zdrowia i skorzystać z darmowych konsultacji lekarskich. Wszystko dzięki organizowanej już po raz czwarty „Sandomierskiej Sobocie ze Zdrowiem”.

W ramach akcji mieszkańcy Sandomierza, ale również turyści mieli okazję do przejścia podstawowych badań i konsultacji medycznych. 
Akcja już po raz kolejny odniosła sukces i cieszyła się dużym powodzeniem. Według organizatorów takie wydarzenia są potrzebne a z roku na rok zdrowotna świadomość Polaków rośnie. Podobnego zdania są również pacjenci, którzy chętnie korzystają z tego typu akcji z badaniami w tle.


Urząd Miejski tym razem w sobotę także był otwarty. Każdy mógł właśnie tam bez zapisów wykonać badanie słuchu, skorzystać z porady dietetyka oraz reumatologa i dermatologa. 
Dużym powodzeniem podczas akcji cieszyły się również stoiska na Rynku Starego Miasta. Od rana można było skorzystać z okazji i sprawdzić poziom cukru. Edukację na temat cukrzycy prowadziły pielęgniarki, Alicja Zielińska i Małgorzata Surowiec z sandomierskiego szpitala. Poziom cukru i ciśnienie można było zbadać także w namiocie Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Wiceprezes sandomierskiego oddziału Marian Wilczyński jest przekonany, że warto takie badania organizować, ponieważ często zdarza się wykryć nieprawidłowości właśnie dzięki takim akcjom. Jak twierdzi cukrzyca to nie wyrok, a odpowiednim wyjściem z sytuacji jest po prostu się z nią zaprzyjaźnić. 


W sobotnią akcję włączyły się również sandomierskie amazonki, które udzielały porad jak prawidłowo zbadać swoje piersi. Oprócz badań w kierunku cukrzycy wykonywano także badania ginekologiczne i usg tarczycy. Można było także skorzystać z porad neurologa i fizjoterapeuty.

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe