Strażacy z całej Polski w Wilczycach walczyli o rowerowe zwycięstwo

  • 19.06.2019, 14:43
  • SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście
Strażacy z całej Polski w Wilczycach walczyli o rowerowe zwycięstwo
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Już po raz kolejny pasjonaci rowerowych przejażdżek, ale również zawodowi kolarze spotkali się w Wilczycach, koło Sandomierza, aby sprawdzić swoje możliwości podczas piątego już Wyścigu Kolarskiego Dolina Opatówki. W miniony weekend Gmina Wilczyce była również gospodarzem Mistrzostw Polski Strażaków PSP.

Rowerowa impreza rozpoczęła się w sobotnie przedpołudnie. Przez całe dwa dni program wydarzenia był bardzo napięty. A na nim spotkali się uczestnicy praktycznie z całej Polski i przedstawiciele każdej grupy wiekowej. 


O tym, że zainteresowanie wyścigiem jest coraz większe nie trzeba nikogo przekonywać. To akurat widać gołym okiem. Dlatego właśnie organizatorzy już drugi raz z kolei postanowili rozłożyć kolarskie zmagania na dwa dni.  


W pierwszy dzień wystartowali młodzi kolarze, którzy podczas wyścigu pokonali trudną 12 kilometrową trasę. Na tym etapie spotkali się pasjonaci, którzy swoje kolarskie umiejętności szlifują w specjalnych rowerowych szkółkach. Mocną drużyną okazała się ekipa gospodarza, ponieważ w Wilczycach szkółka kolarska jest i okazała się dobrym pomysłem. Dowodem na to jest nie tylko duża ilość jej uczestników, ale również zdobycie czołowych miejsc w imprezach sportowych z rowerową jazdą w tle. 


W niedzielę natomiast w kolarskich zmaganiach udział wzięło ponad 130 zawodników. Tym razem w wyścigu mierzyli się zawodowi strażacy. Była również kategoria open dla wszystkich chętnych. 


W ponad 30° upale zmagania nie były łatwe. Kolarze pokonywali dystans 96 kilometrów lub 60 kilometrów. Jak mówili zawodnicy trudna i wymagająca, w której na odpoczynek nie było szans trasa dała w kość, ale satysfakcja z jej pokonania jest ogromna. 


Wśród zawodników gmina Wilczyce miała swoich reprezentantów, którzy i w tym roku nie zawiedli. W tym roku na trasie wyścigu Dolina Opatówki spotkali się Mariusz Kondrat, Wacław Sułowski i Czesław Wójtowicz, który zajął również czołowe miejsca na podium.


Przez dwa dni zawodników dopingował wójt Robert Paluch. Gratulacji również w te dni nie było końca. Zdobytych wyników gratulowała w imieniu wojewody świętokrzyskiego Anna Paluch, która zauważyła, że takie sportowe imprezy są doskonałym pomysłem promocji regionu. 
Wytrwali zawodnicy zostali nagrodzeni pucharami oraz  sportowymi gadżetami. 

 

SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe