W gminie Obrazów problem z wodą rozwiązany. Powstał tymczasowy wodociąg

  • 05.07.2019, 14:42 (aktualizacja 05.07.2019, 14:54)
  • STV
W gminie Obrazów problem z wodą rozwiązany. Powstał tymczasowy wodociąg…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Już jest i działa. Tymczasowy wodociąg, który dostarczy mieszkańcom wodę powstał na terenie gminy Obrazów.

Tegoroczne upały dały się we znaki wszystkim. Szczególnie upierdliwy był w niektórych miejscach w regionie brak wody bieżącej, ponieważ poziom w studniach głębinowych bardzo drastycznie się obniżył. Właśnie dlatego w gminie Obrazów powstał wodociąg tymczasowy, który będzie czerpał wodę z ujęcia Romanówki. Jak wyjaśnia Krzysztof Tworek, wójt gminy problemy z wodą miała ta część gminy Obrazów, która korzysta z ujęcia Lipnik Włostów.

Samorząd stara się o uzyskanie pełnoprawnych pozwoleń na budowę stałego wodociągu. Wójt zapewnia, że stan wody jest dobry, a po uzyskaniu wszelkich pozwoleń tymczasowy wodociąg, który teraz służy mieszkańcom będzie zakopany.

Od piątku 900 metrowy wodociąg zaopatrzył w wodę ponad 3 tysiące mieszkańców, którzy do tej pory czerpali wodę ze studni głębinowych lub odbierali od straży pożarnej.

stv_html

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe